Ārsts brīdina: Jābūt uzmanīgiem ar vakcīnu pret Covid-19

© AP/Scanpix/LETA

Sasteigt ar vakcīnas pret Covid-19 ieviešanu masveidā nevajadzētu, paziņojis Izraēlas imunologs Jakovs Berkuns, raksta "RIA Novosti".

Eksperts uzsver, ka iespējami daudzi blakus efekti.

Pēc viņa teiktā, patlaban ar vakcīnas izstrādi nodrabojas desmitiem zinātnisko labaratoriju visā pasaulē, taču pagaidām vislielākā interese ir par ķīniešu izgudrojumu.

"Galvenais, ka, izmēģinot vakcīnu, nebija nopietnu blakusefektu. Otrkārt, tika pierādīta zāļu imunogenitāte: 90% cilvēku attīstījās antivielas pret vīrusu, bija šūnu reakcija. Divas nedēļas pēc vakcinācijas bija šūnu atbildes reakcija, un četras nedēļas pēc vakcīnas ievadīšanas bija maksimālais antivielu līmenis," skaidroja Berkuns.

Imunologs uzsvēra, ka slikto seku piemērs, kas saistīts uz vakcīnas sasteigtu ieviešanu, ir vakcinācija pret rotavīrusu Izraēlā, kas tika veikta pirms desmit gadiem.

"Viens no medikamentiem, ko masveidā sāka izmantot Izraēlā, bija pārbaudīts eksperimenta pirmajā un otrajā fāzē, taču, kad to sāka izmantot masveidā, cilvēkiem radās problēmas ar kuņģa-zarnu traktu. Jau noslēdzās pētījumi, sāka medikamentu ievadīt cilvēkiem, bet tad šīs vakcīnas ražošanu nācās apstādināt. Arī tagad visi steidzas, bet ir svarīgi zināt, kas būs pēc tam," pauda imunologs.

Dīvaini

Uz ielām automašīnu ir tik daudz, ka tās jau sāk "okupēt" daļu gājējiem paredzētā ceļa. Par to izbrīnīti esot bijuši ārvalstu studenti, apmeklējot Rīgu, apgalvo Andrejs. Tiesa, komentāros cilvēki norāda, ka daudzviet Eiropā situācija ir dramatiskāka.

Svarīgākais