Pandēmija: 100 000 kruīza kuģu apkalpes locekļu joprojām dreifē jūrā

© PA/Scanpix/LETA

Karantīnas dēļ jūrā "iestrēguši" vairāk nekā 100 000 kruīza kuģu apkalpes locekļu, kas jau vairāk nekā divus mēnešus nevar piestāt krastā. Daudziem no viņiem, kā raksta izdevums "Miami Herald", netiek izmaksātas algas.

Kopš 13.marta, kad uz kruīza laineriem tika atklāti daudzi koronavīrusa gadījumi, kruīzu kuģi pārtrauca savu darbu. Kā zināms, pirmais un vislielākais jaunā koronavīrusa uzliesmojums bija uz "Diamond Princess" - britu lainera, kas atradās pie Japānas krastiem.

Vairums pasažieru varēja pamest kuģus aprīļa sākumā. Taču daudzi apkalpes locekļi ir spiesti joprojām dreifēt jūrā. Un nav zināms, kad viņiem beidzot ļaus atgriezties mājās.

Izdevums raksta, ka cilvēki ir jau novesti līdz izmisumam un jau vismaz divi cilvēki ir izdarījuši pašnāvību, izlecot aiz borta.

"Es šeit esmu cietumā," pastāstīja 38 gadus vecs apkalpes loceklis no kuģa "Sky Princess" uzņēmumā "Carnival Corp".

Šī uzņēmuma pārstāvji gan saka, ka pieliek lielas pūles, lai panāktu savu darbinieku repatriāciju, taču pagaidām tas nav iespējams, jo ostas nestrādā, vairums robežu ir slēgtas un ceļošana pa pasauli ir ierobežota.

Dīvaini

Pagarināts laiks kosmosā nav gluži nekaitīgs cilvēka ķermenim. Radiācija, izmainīta gravitācija, miega zudums var nopietni ietekmēt astronautu spējas. Daži pat tiek hospitalizēti pēc atgriešanās uz Zemes. Nelielām kļūdām kosmosā var būt postošas ​​sekas, tāpēc ir svarīgi zināt, kā šīs spriedzes var ietekmēt astronauta kognitīvās funkcijas, vēsta “Popular Science”.

Svarīgākais