Latvijā, iespējams, redzēta augstākā iespējamā varavīksne

© Kaspars Krafts/F64 Photo Agency

Trešdienas vakarā vairāki mikroblogošanas vietnes twitter lietotāji dalījās ar foto, kuros redzama pievakarē pēc lietus redzētā ļoti košā varavīksne. Kā norāda kāds ieraksta autors, iespējams, tā bijusi viena no augstākajām, ko nācies redzēt.

Astronoms un pedagoģijas zinātņu doktors Ilgonis Vilks pie iedzīvotāju publicētajiem foto norāda, ka maksimālais varavīksnes augstums iespējams saulrietā, 42 loka grādi. Iedzīvotājs, kurš iemūžinājis dabas parādību norāda, ka tā arī izskatījies, turklāt redzētais bijis ļoti skaists.

Kā noprotams pēc publicētajiem komentāriem, tad šāds skats bijis vērojams ne vien Rēzeknes apkārtnē, bet, piemēram, arī Piņķos.

Varavīksne ir optiska parādība atmosfērā, kuru rada Saules staru laušana un atstarošana krītošos lietus pilienos. Tā parādās iepretim Saulei uz mākoņu fona, kad līst. Krāšņā loka ārējā mala ir sarkana, savukārt iekšējā — violeta.

Dīvaini

Pagarināts laiks kosmosā nav gluži nekaitīgs cilvēka ķermenim. Radiācija, izmainīta gravitācija, miega zudums var nopietni ietekmēt astronautu spējas. Daži pat tiek hospitalizēti pēc atgriešanās uz Zemes. Nelielām kļūdām kosmosā var būt postošas ​​sekas, tāpēc ir svarīgi zināt, kā šīs spriedzes var ietekmēt astronauta kognitīvās funkcijas, vēsta “Popular Science”.

Svarīgākais