FOTO: Paskat, cik milzīga līdaka noķerta Gaujā!

ILUSTRATĪVS ATTĒLS © Ilze Zvēra/F64

Kāds mikroblogošanas vietnes Twitter lietotājs publicējis foto, kurā redzams milzīgs makšķernieka loms - teju vai gigantiska līdaka.

Kā raksta Twitter lietotājs, līdaka noķerta Gaujā.

"Valmierā Gaujā zem Kazu krācēm kustoņi mīt," teikts ierakstā.

Citi Twitter lietotāji neslēpa izbrīnu par milzīgo lomu.

Tikmēr vēl kāds dalījies ar foto, kurā parāda, ka pirms pāris dienām Valkas pusē izmakšķerēta līdzīga lieluma līdaka.

Jāatgādina, ka līdz 31.maijam visā Latvijā aizliegta zveja ar zivju murdiem, informēja Valsts vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Kļaveniece.

Aprīlī turpinās makšķerēšanas liegums no laivām, kanālos un caurtecēs, kā arī līdz 31.maijam noteikts makšķerēšanas liegums Lielupes upē un tās pietecēs.

Kļaveniece atgādināja, ka, sākoties zivju nārsta periodam un aktīvai vimbu migrācijai uz nārsta vietām, aizliegts makšķerēt Lielupē no Staļģenes tilta augšup pret straumi līdz Mūsas un Mēmeles satekai lejpus Bauskas pilsdrupām. Tāpat liegts makšķerēt Mēmelē no grīvas līdz gājēju tiltam Bauskā, Mūsā no grīvas līdz tiltam pie autosporta kompleksa, Slocenē (Pulkaine) starp Valguma ezeru un Kaņiera ezeru, kā arī Vecslocenē un Slocenē starp Slokas ezeru un Lielupi.

VVD atgādina, ka no 1.marta līdz 30.aprīlim aizliegta jebkura veida makšķerēšana no laivām un citiem peldošiem transportlīdzekļiem visos ūdeņos, izņemot Baltijas jūru un Rīgas līci, kā arī noteiktos kanālos un caurtecēs Daugavas upju, Gaujas upju, Lielupes upju un Ventas upju baseinu apgabalos.

Savukārt no 1.marta līdz 15.jūnijam aizliegts zvejot jebkādas zivis visās ūdenstilpēs ar zivju tīkliem. Tāpat arī noteikts, ka līdz 30.aprīlim aizliegts paturēt lomā līdakas un alatas, bet līdz 15.maijam - salates.

Kļaveniece uzsvēra, ka VVD lieguma laikā pastiprināti īsteno zvejas kontroli iekšzemes un Baltijas jūras ūdeņos, arvien plašāk kontroles laikā izmantojot jaunas pieejas un tehnoloģiskos risinājumus.

Dīvaini

Pagarināts laiks kosmosā nav gluži nekaitīgs cilvēka ķermenim. Radiācija, izmainīta gravitācija, miega zudums var nopietni ietekmēt astronautu spējas. Daži pat tiek hospitalizēti pēc atgriešanās uz Zemes. Nelielām kļūdām kosmosā var būt postošas ​​sekas, tāpēc ir svarīgi zināt, kā šīs spriedzes var ietekmēt astronauta kognitīvās funkcijas, vēsta “Popular Science”.

Svarīgākais