Bieži neredzēsi! Mežā Viļakā iemūžināts balts alnis

© REUTERS/SCANPIX/LETA

Jau vairākkārt esam vēstījuši, ka ārpus Latvijās ārēm ne reizi vien iemūžināti meža zvēri, kuru kažoks ir nevis ierastajās krāsās, bet pilnīgi balts. Šāds albīns alnis februāra sākumā manīts arī mežā Latvijas pierobežā Viļakā.

"Tas ir kaut kas unikāls. Man patīk. Šādu dabas brīnumu negadās bieži redzēt," uzņemto video, kurā patiešām redzams albīns alnis komentē kāds tā apskatītājs.

Video autors Kaspars uzņemtos kadrus ar dzīvnieku sociālajā tīklā facebook ievietojis šī gada 2.februārī. Līdz šim brīdim tas skatīts vairāk nekā 120 reižu.

Kā liecina publiski pieejamā informācija, tad albīnisms ir ģenētisks defekts — slimība, ar kuru cilvēki vai dzīvnieki jau piedzimst. Šim defektam ir raksturīgs pigmenta melanīna trūkums matos, acīs un ādā. Defektu izraisa mutācijas gēnos, kas atbildīgi par fermenta tirozināzes sintēzi — šis ferments nepieciešams, lai veidotos melanīns. Indivīdus vai dzīvniekus, kuriem ir albīnisms, sauc par albīniem.

Albīni dzīvnieki ir vairāk apdraudēti no plēsīgajiem dzīvniekiem, jo tie atšķirībā no saviem sugas brāļiem, nespēj noslēpties no ienaidnieka gaišā izskata dēļ. Tos arī atgrūž citi sugas pārstāvji, tāpēc tie nespēj vairoties.

Dīvaini

Pagarināts laiks kosmosā nav gluži nekaitīgs cilvēka ķermenim. Radiācija, izmainīta gravitācija, miega zudums var nopietni ietekmēt astronautu spējas. Daži pat tiek hospitalizēti pēc atgriešanās uz Zemes. Nelielām kļūdām kosmosā var būt postošas ​​sekas, tāpēc ir svarīgi zināt, kā šīs spriedzes var ietekmēt astronauta kognitīvās funkcijas, vēsta “Popular Science”.

Svarīgākais