FOTO: Tūjā iemūžināts Latvijā samērā reti sastopams mākonis

Attēlam ilustratīva nozīme © Mārtiņš Zilgalvis/F64 Photo Agency

Laika ziņu vīrs Toms Bricis sociālajos tīklos dalījies ar aculiecinieces fotogrāfijām no Tūjas.

"Latviski to sauc par ruļļa mākoni, angliski roll cloud, bet starptautiskajā mākoņu klasifikatorā latīniski tas ir arcus volutus.

Samērā rets, tomēr Latvijā vismaz dažas reizes novērojams ik gadu.

Rodas no lejupvērstas, aukstas gaisa plūsmas, kas nāk no negaisa mākoņa, kas atrodas aiz šī ruļļa mākoņa," par pirmdien novēroto skatu Tūjā raksta meteorologs.

View this post on Instagram

A post shared by Toms Bricis (@toms_bricis) on

Laika ziņu vīrs un meteorologs Toms Bricis visai bieži sociālajos tīklos dalās ar Latvijā un pasaulē iemūžinātām dabas parādībām, pastāstot par tām sīkāk saviem sekotājiem.

View this post on Instagram

A post shared by Toms Bricis (@toms_bricis) on

View this post on Instagram

A post shared by Toms Bricis (@toms_bricis) on

Piemēram, Bricis dalījās ar bildēm un ziņoja, ka Smiltenes novada Bilskā, piektdien, 10. augustā, novērots virpuļstabs. "Tas nesasniedza zemi, bet fotogrāfijās redzams, ka virpuļojošs vējš bija arī uz zemes. Ziņu postījumiem nav," raksta laika ziņu vīrs.

Dīvaini

Pagarināts laiks kosmosā nav gluži nekaitīgs cilvēka ķermenim. Radiācija, izmainīta gravitācija, miega zudums var nopietni ietekmēt astronautu spējas. Daži pat tiek hospitalizēti pēc atgriešanās uz Zemes. Nelielām kļūdām kosmosā var būt postošas ​​sekas, tāpēc ir svarīgi zināt, kā šīs spriedzes var ietekmēt astronauta kognitīvās funkcijas, vēsta “Popular Science”.

Svarīgākais