VIDEO: Iedzīvotājs mežā Latvijā iemūžina divus lāčus

© REUTERS/ SCANPIX

Šķiet, šovasar iedzīvotāji Latvijā jau vairākkārt ziņojuši par mežā manītiem lāčiem. Arī šoreiz sociālajā tīklā facebook publicēts video, kurā redzams, ka mežā starp Pāli un Ungurpili pastaigājušās pat divas šādas radības.

Kamēr vieni komentāros priecājas, ka arī mežos Latvijā sastopami lāči, tikmēr citi neslēpj, ka, iespējams, šī iemesla dēļ sēņot šajā sezonā nedosies.

Jau vēstīts, ka 2018.gada vasarā mežos novērotas ne tikai lāču pēdas un lāči, bet arī lāču mazuļi - tie redzēti Staicelē, Straupē, Lēdurgā, Viļķenē. Tiek lēsts, ka šobrīd Latvijā uzturas vairāk kā 30 lāči un ar tiem pārsvarā ir sastapušies mednieki un mežstrādnieki. Vairāki lāči manīti pie dzīvnieku barotavām, savukārt pie apdzīvotām vietām lāči gan vēl neesot redzēti.

Mednieki arī esot novērojuši, ka palielinoties lāču skaitam, Limbažu un Valmieras pusē paliek mazāk aļņu un citu medījamo dzīvnieku, kuriem lielais plēsējs kaimiņos varētu nepatikt. Jāpiebilst, ka lāčus Latvijā medīt ir aizliegts.

Dīvaini

Pagarināts laiks kosmosā nav gluži nekaitīgs cilvēka ķermenim. Radiācija, izmainīta gravitācija, miega zudums var nopietni ietekmēt astronautu spējas. Daži pat tiek hospitalizēti pēc atgriešanās uz Zemes. Nelielām kļūdām kosmosā var būt postošas ​​sekas, tāpēc ir svarīgi zināt, kā šīs spriedzes var ietekmēt astronauta kognitīvās funkcijas, vēsta “Popular Science”.

Svarīgākais