Stradiņa slimnīca brīdina: Neuzķerties uz maldinošiem ierakstiem "Facebook"!

© F64

Sociālajā tīklā „Facebook” milzīgu popularitāti guvis ieraksts, kurā kāda sieviete raksta, ka Rīgas Stradiņa slimnīca atsakoties veikt pacientei operāciju, kamēr Valsts asinsdonoru centrā nav savākts šai operācijai nepieciešamais asiņu daudzums. Slimnīcā norāda, ka ziņa ir nepatiesa, ziņo LTV Ziņas.

Sieviete, kas dalījusies ar aicinājumu atsaukties un ziedot asinis, arī raksta, ka pacientei ātrāk neveic operāciju, kamēr asinis nebūs saziedotas. Gandrīz 10 tūkstoši cilvēku dalījušies ar šo palīgā saucienu, bet komentāros iesaka tiesāties ar slimnīcu par šādu bartera sistēmu un izsaka citus nievājošus komentārus.

Slimnīcā skaidro, ka paciente sen ir izoperēta, bet interneta vidē izplatītās ziņas ir nepatiesas.

"Nav iedomājama situācija, kad kāds pacients, slimnīcā atrodoties, nesaņemtu sev nepieciešamo ārstēšanu tāpēc, ka kāds no radiniekiem, draugiem, darba kolēģiem nav aizgājis nodot asinis. Ja operācija ir nepieciešama, operācija tiek nodrošināta,” saka Rīgas Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Janita Veinberga.

Slimnīcas pārstāve gan piebilst, ka reizēm ārsti un māsas aicina pacientu piederīgos ziedot asinis: “Jo arī piederīgie nereti ir ļoti ieinteresēti un vaicā, kā viņi var palīdzēt. Tad mēs arī paužam šādu iespēju pievienoties donoru kustībai, ja cilvēku veselības stāvoklis to atļauj. Mēs kā Stradiņa slimnīca vēlētos nomierināt sabiedrību un lūgt allaž šādas ziņas pārbaudīt. Pārbaudīt pausto faktu precizitāti un neuzķerties uz viltus ziņām.”

Avots

Dīvaini

Pagarināts laiks kosmosā nav gluži nekaitīgs cilvēka ķermenim. Radiācija, izmainīta gravitācija, miega zudums var nopietni ietekmēt astronautu spējas. Daži pat tiek hospitalizēti pēc atgriešanās uz Zemes. Nelielām kļūdām kosmosā var būt postošas ​​sekas, tāpēc ir svarīgi zināt, kā šīs spriedzes var ietekmēt astronauta kognitīvās funkcijas, vēsta “Popular Science”.