"Piedzīvoju mērenu šoku"; sieviete Daugavā ierauga ko dīvainu

© facebook.com/‎Jolanta Andra Meita‎

Kāda sieviete Facebook dalījusies ar foto un aprakstu - tik dīvainu skatu viņa pamanījusi Daugavā.

Sieviete raksta, ka ieraudzījusi, ka pa upi virzās ledus un niedru masa.

"Šorīt aizejot uz Daugavu, piedzīvoju mērenu šoku.
Pa upi virzās ledus un niedru masa. Ko tādu pa desmit gadiem neesmu redzējusi.Tik daudz. Ir redzēti pavasara ledi sajaukumā ar zariem un niedrēm. Visādi brīnumi ir peldējuši - govju siles, suņu būdas, mucas, trepes. Bet tādu niedru masu redzu pirmo reizi! Un vēl tā skaņa...viss slīd un čaukst. Niedres čaukst. Komplektā ar drūmo rītu, šausmene," raksta aculieciniece.

Viņa piebilst, ka minētais skats fiksēts Pļaviņās 10.martā.

Ekrānšāviņš no Facebook

Tikmēr komentāros cilvēki pauž neizpratni, no kurienes Daugavā tik daudz niedru.

"Tam laikam nav nekādu normu. Pavasarī pēc tās zāļu masas ar ledu var aptuveni nojaust cik minerālmēslu ir izgāzti pagājušā vasarā uz lauka," teikts kādā komentārā.

Tikmēr vēl kāds piebilst, ka noteikti aizies apskatīties interesanto skatu.

Jāpiebilst, kā ziņots nesen, Latvijas upes ir pārsvarā brīvas no ledus, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumi.

Ledus sega saglabājas tikai atsevišķos upju posmos - galvenokārt Vidzemes upēs. Vietām vērojama ledus iešana, krastos - paliku piesalas.

Daugavā turpinās ledus iešana un ūdens līmenis ir krietni zemāks nekā parasti palu laikā.

Dīvaini

Pagarināts laiks kosmosā nav gluži nekaitīgs cilvēka ķermenim. Radiācija, izmainīta gravitācija, miega zudums var nopietni ietekmēt astronautu spējas. Daži pat tiek hospitalizēti pēc atgriešanās uz Zemes. Nelielām kļūdām kosmosā var būt postošas ​​sekas, tāpēc ir svarīgi zināt, kā šīs spriedzes var ietekmēt astronauta kognitīvās funkcijas, vēsta “Popular Science”.

Svarīgākais