Zināms, ka kopš "čekas maisu" satura daļējas publiskošanas interneta vietnē "kgb.arhivi.lv", to, reģistrējoties, līdz brīvdienām paspējuši aplūkot vismaz 22 000 cilvēku.
"Čekas maisu" atvēršana soctīklos radījusi pamatīgu vētru. Cilvēki steiguši gan dalīties ar vārdiem un uzvārdiem, kas pavīdējuši sarakstos, gan nopelt cilvēkus, kurus tur manījuši.
Žurnālisti Ivetu Buiķi rosa pārdomas par to, ko domā tie cilvēki, kuri publiskajā telpā vairāku gadu garumā citus apvainojuši par sadarbību ar čeku, bet tagad šos vārdus "čekas maisos" nav atraduši?
Savukārt dzejnieks Jānis Rokpelnis uzsver, ka "čekas maisi nav kritējis, jo tajos viņa nav".
Nez kā jūtas tie, kuri gadiem citus ir publiski apvainojuši par sadarbību ar čeku un tagad šos vārdus maisos nav atraduši? Ir kaut drusku neērti? Jeb bez sirdsapziņas pārmetumiem atrunājas pie sevis?
— Iveta Buiķe (@IvetaBuike) December 22, 2018
Neslavas celšana ir krimināls nodarījums, ja kas.
Čekas maisi nav kritērijs. Piemēram, manis tajos nav. Bet es taču biju VDK aģents. Tātad, līdzīgi man, daudzu kartiņas no kartotēkas ir izņemtas. Faktiski tagad es varu apgalvot, ka vienkārši izjokoju sabiedrību, lai celtu savu popularitāti, jo dokumentālu pierādījumu nav?!
— Jānis Rokpelnis (@Rokpelnis) December 22, 2018
Ja domāts, ka "čekas maisi" būs izšķirīgais kritērijs, lai uzzinātu, kuri NAV sadarbojušies, tad tā bija maldīga cerība. Ir daudz cilvēku, kuri sadarbojās ārpus šīs kartotēkas - piemēram, kalpoja armijas izlūkdienestam (GRU) vai bija pakāpušies pa partijas un komjaunatnes kāpnēm.
— Vents Zvaigzne (@Vents_Zvaigzne) December 22, 2018
Jā, čekas maisi vs sorosa maisi. Cik daudzi abos, cik tēvu vienā, bet dēli otrā? https://t.co/vSVqFj0Ne6
— Andris Doveiks (@AndrisDoveiks) December 23, 2018
Atveras čekas maisi un man pieseko @Rokpelnis. Zinu zinu, kad jūs tur neesat. Un ja arī būtu, tas interesē tikai latviešiem kuriem garšo latvieši.
— Trollfluencers (@sportamute) December 21, 2018
Viss tviter fīds pilns ar čekas maisiem. Es vienmēr esmu gribējis zināt, vai tie ir melni plastmasas maisi, vai arī tomēr nē.
— Edgars Sondors (@Smokin_Duck) December 21, 2018
Drīz tematu “Jāatver čekas maisi” nomainīs temati “Tie tak nav pilni”, “Visi viņi blēži”, “Visi viņi zog”, “https://t.co/V2FY7MZ2AA”.
— Girts Karnitis (@GirtsKarnitis) December 21, 2018
Labi, Čekas maisi atvērti...un tālāk?!
— Inga (@iinga_iivanova) December 21, 2018
Kāds viņus visus metīs aiz restēm? Dikti šaubos par to.
-JĀATVER ČEKAS MAISI, LAI TAUTA REDZ SAVUS NODEVĒJUS!!!
— Meistars (@_Meistars_) December 21, 2018
*maisi tiek atvēri
-Nevienam neko nevar pārmest, dzīve ir dzīve.
Tā saucamajos "čekas maisos" atrodams viss Atmodas laika populārā TV raidījuma "Labvakar" trijnieks :(
— Jānis Eglītis (@egliitis) December 20, 2018
Ojārs Rubenis - "Valts"
Jānis Šipkēvičs - Pēteris"
Edvīns Inkēns - "Uģis" pic.twitter.com/2TI81wjBpp
uztaisiet kāds lūdzu podkāstu, kur aicināt tos vārdus, kas parādās čekas maisos un lai viņi pastāsta, kā tad tur īsti bija. bez kamerām, bez viltīgiem žurnālistiem, vienkāršas sarunas. mums (it īpaši tādiem, ka man kas dzimuši brīvā valstī) vajadzīgs konteksts. #čekasmaisi
— Davis Freibergs (@freidavs) December 21, 2018
Kāpēc #čekasmaisi interneta vietnē nav atrodamas norādes uz VDK komisijas darbības laikā paveikto un šī visai komplicētā materiāla saprašanai noderīgo?
— Sanita Reinsone (@sanitare) December 21, 2018
Par manu senu, tuvu draugu un pudeles brāli 70.gados brīdināja pats VDK vadītāja vietnieks, ka šis čons ir čekas aģents, Manai mātei bija draudzene prokurore, šī priekšnieka brūte, tā izstāstīja. Bet maisos šis personas nav.
— Jānis Rokpelnis (@Rokpelnis) December 22, 2018
Jau vēstīts, ka līdz sestdienas plkst. 9, lai aplūkotu "čekas maisu" saturu bija reģistrējušies aptuveni 22 000 lietotāju.