Lūgums palīdzēt! Krusa ģimenei Penkulē nodarījusi prātam neaptveramus zaudējumus

© Pixabay

Biedrība “Palīdzēsim viens otram” saņēma lūgumu palīdzēt. Ievas Volmanes ģimenes dzīvi Penkules pagasta Sunīšos negaiss burtiski iedalījis divās daļās – pirms piecu minūšu krusas un pēc tās. Nams, kuru par mājām sauca astoņi cilvēki, daļēji ir izārdīts.

"Vienā mirklī nāca melnas debesis un pēc tam jau es skatos - krusa tāda, divu olu lielumā daži graudi. Nenormāla krusa bija. Es biju darbiņā, pansionātā “Tērvete”. Man mājās bija mamma ar bērniņu. Mājai ir pilnībā sadragāta puse jumta, otru pusi vēl var kaut kā pielāpīt. Šķūnim arī viss jumts sadragāts. Šīferis bija no padomju laikiem. Mašīnām logi sašķaidīti, izdauzīti. Vienkārši vājprāts. Tas, kas šodien bija, pat lielākajam ienaidniekam nenovēlētu. Meitai atbrauca draugi palīgā mest dakstiņus no bēniņiem ārā, lai var plēvi uz jumta uzklāt. Nenormāli. Nav tā, ka šīferī ir caurumiņš, bet lokšņu loksnes nav. Nav tā, ka tur varētu ieiet un skatīties, kā saulīte spīd pa caurumiņiem, bet vienkārši tā jumta nav,“ pārdzīvo Ieva.
Negaisa laikā mājinieki pamatīgi pārbijušies arī viens no kaķiem vairs nav atrodams. Laimīgā kārtā neviens cilvēks ģimenē nav cietis, bet tagad jādomā, kā dzīvot tālāk. Plēve, kas tagad ir uzlikta jumta seguma vietā, nākamo dabas untumu neizturēs. Turklāt, vienā mājas daļā izbirušas visas logu rūtis. Ģimenei nodarīti prātam neaptverami zaudējumi.
“Mēs abi ar vīru esam otrās grupas invalīdi. Mums kopā ir četri bērni, divi no tiem ir pilngadīgi. Vienam bērnam 17 gadi. Mājā dzīvo arī mana mamma pensionāre, jaunākais dēliņš, kuram ir 2,5 gadiņi, kā arī mazdēliņš, kuram arī ir 2,5 gadiņi, vecākais dēls Mārcis un viņa meitene. Naudiņa iztikšanai pietiek. Ja nebūtu šāda situācija, es savu dzīvi nevienam neko neprasītu! Mēs jau varētu mēģināt ņemt tos kredītus, bet mēs gadus 20 tos neatmaksāsim, ja ne 30. Būsim pensijā un vēl neatmaksāsim. “
Ievas ģimenei ir nepieciešams līdzcilvēku atbalsts. Bēdu sagrautā sieviete norāda - noderēs dažādi celtniecības materiāli. Nopostītā jumta dēļ, dzīvojamā namā no griestiem birst apmetums, kas nozīmē - arī telpās būs nepieciešams remonts. Jāatjauno arī šķūņa jumta segums. Paši saviem spēkiem viņi netiks galā, tāpēc lūdz sabiedrības atbalstu. Lai palīdzētu Ievas Volmanes ģimenei negaisa postījumu seku novēršanā, biedrība “Palīdzēsim viens otram” ir atvērusi kontu ziedojumiem:
Biedrība “Palīdzēsim viens otram”
Reģ.nr.40008260372
Swedbank
LV06HABA0551043090995
PayPal palidzesim.viens.otram@gmail.com
Mērķī lūdzam norādīt : Jumta nomaiņai

Svarīgākais