Palīdzi: diagnoze iesprostojusi 11 gadus veco Māri savā ķermenī

© Pexels

Mārim ir 11 gadi. Zēns ir dzīvespriecīgs, smaidīgs, gudrs un mācās vispārizglītojošā skolā. Zēns ir centīgs, motivēts un vēlas izzināt katru lietu pasaulē. Diemžēl mazo censoni ierobežo viņa diagnoze - cerebrālā trieka, kas zēnu ir iesprostojusi savā ķermenī, un katra diena viņam ir cīņa par katru kustību, katru burtu, zilbi un vārdu.

Zēns nerunā, bet viņa emocionālā un intelektuālā attīstība nav traucēta. Viņš lieliski spēj izteikties ar zīmju valodu un darbībām, brauc patstāvīgi ar elektrisko ratiņkrēslu.

Ģimene kopā ar Māri, pateicoties ziedotāju atbalstam šobrīd, izmanto speciālo alternatīvās komunikācijas ierīci Tobii, ar kuras palīdzību zēns veiksmīgi spēj sazināties ar skolotājiem un saviem klasesbiedriem, izpildīt klasē dotos uzdevumus un mājas darbus. Ar Tobii Māris ir ieguvis spēju sarunāties un komunicēt ar ģimeni un apkārtējiem.

Māra ikdiena pārsvarā paiet ratiņkrēslā un zēnam ar ziedotāju atbalstu ir izgatavota speciālā sēdēšanas sistēma “Sitting System”, kas spēj noturēt zēna muguru pareizā leņķī un ir neatņemams atbalsts Māra ikdienā. Šobrīd Māris ir izaudzis un sēdēšanas sistēma ir palikusi krietni par mazu un ļoti nepieciešama jauna. Sēdēšanas sistēma tiek izgatavota individuāli un izmaksā EUR 3600. Ģimene lūdz mūsu atbalstu.

Mārim iespējams palīdzēt, ziedojot šeit!

Svarīgākais