"Smagas lēkmes ilgst līdz pat 2 stundām"; mamma lūdz palīdzēt 16 gadus vecajam dēlam

© Pixabay

Matvejam ir 16 gadi, un puisim ir smaga diagnoze – epilepsija, autiska spektra traucējumi un smaga garīgā atpalicība. Ikdienā Matvejs apmeklē speciālo skolu, ļoti mīl mūziku, ir ļoti draudzīgs un pozitīvs zēns. Tomēr realitāte ir cita un puiša ikdiena ir ļoti smaga, jo epilepsijas lēkmes atkārtojas no 3-5 reizēm dienā, nereti pat biežāk, stāsta labdarības organozācija "Ziedot.lv".

Smagākas lēkmes ilgst līdz pat 2 stundām, bet vieglākas lēkmes pat vairākas reizes dienā uz dažām sekundēm. Katra šāda lēkme apstādina puiša attīstību, un Matveja spēki ir izsmelti līdz vakaram un puisis cieš no ļoti smagām galvassāpēm. Mamma ļoti pārdzīvo, jo redz kā viņas dēls cieš sāpes, bet nespēj viņai to pateikt, jo viņš nerunā. Mamma ir izmēģinājusi dažādas zāles un hormonu terapijas, taču nekas nav nesis gaidītos rezultātus.

Lai Matvejs spētu dzīvot pilnvērtīgāku dzīvi, kļūtu kaut nedaudz patstāvīgāks - neirologs ir radis risinājumu esošajai situācijai un nozīmējis klejotājnerva stimulatora ievietošanu zēna ķermenī. Šāda stimulatora iegāde un implanta ievietošana ķermenī, ko veiks, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, izmaksas ir 21 000 eiro.

Mamma Matveju audzina viena, un šāda summa ir ārkārtīgi liela, lai to spētu samaksāt. Mamma vēršas pie sabiedrības ar palīdzības lūgumu saziedot šim stimulatotoram, lai Matvejam un viņa ģimenei atvieglotu ikdienu!

Matvejam iespējams palīdzēt, ziedojot šeit!

Svarīgākais