Palīdzi! Piecgadīgā Elisīte smagas slimības dēļ palikusi mazuļa attīstības līmenī

© Pixabay

Elise ir smaidīga 5 gadus jauna meitenīte, taču viņas attīstība smagas slimības dēļ palikusi mazulīša līmenī. Elisīte mēneša vecumā bija pārcietusi encefalītu, kas diemžēl ir atstājis smagas sekas, ir radies liels smadzeņu bojājums kā rezultātā viņai kustību un attīstības traucējumi, redzes, dzirdes traucējumi, epilepsija, kas tiek kontrolēta ar zāļu un specializētas ketogēnās diētas palīdzību, raksta labdarības organizācija Ziedot.lv.

Pēc biežajām pneimonijām, pastiprinātas epilepsijas un muskuļu spastikas sāpju dēļ, pirms gada Elisei tika veikta operācija un ievietota vēdera gastrostoma, caur kuru nodrošina speciālās pārtikas, zāļu un šķidruma uzņemšanu.

Elisei ir paātrināta augšana un strauji pieaudzis svars līdz pat 30 kilogramiem. Meitenīte vēl aizvien nestaigā, runā savā valodā un izmanto rokas apkārtējās pasaules izzināšanai, terapijas rezultātā jau sākusi velties. Elisīte atkārtoti iemācījusies sēdēt, pati ēst, ar vienu roku noturēt pudelīti un spēlēties ar mantiņām. Progress ir lēns, bet pozitīvs, krampji ir arvien mazāk.

Slimnīcu vizītes, nepārtrauktās terapijas un negulētās naktis vēl ir ģimenes ikdiena. Doties ārpus mājas ar meiteni ir arvien grūtāk smago ratu, meitenes svara un nepiemērotās vides dēļ. Ģimene nolēmusi meklēt palīgu mammas ikdienas atslogošanā - gan aprūpē, gan vannošanā, gan dodot iespēju mammai atvilkt elpu un veikt ikdienas lietas. Piemēram, lai aizietu uz veikalu, kā arī citās personiskās darīšanās, kur ņemt līdzi meitiņu nav iespējams, uz īpašo mammu tikšanās reizēm, psihoterapeita, masāžas un baseina apmeklējumiem. Šādās reizēs ir svarīgi, ja ir auklīte, kas meitiņu var pieskatīt, pabarot, iedot medikamentus, saģērbt, pārtīt, doties pastaigās un nodarboties ar viņu atslogojot māmiņas ikdienu.

Elises mamma lūdz palīdzību meitas aprūpē vismaz vienu dienu nedēļā. 256 eiro, ietverot pašnodarbinātas personas nodokļus, ir maksa par 32 darba stundām ik mēnesi, ko veic auklīte, kas izgājusi speciālo smagi slimu bērnu aprūpes apmācību projekta "Mīļā auklīte" ietvaros, ko īsteno Ziedot.lv un Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons".

Ziedot iespējams šeit!

Svarīgākais