Rīgā un citviet Latvijā pēdējā laikā pieaudzis gadījumu skaits, kad iedzīvotājiem piegādā nepasūtītas paciņas ar COD (samaksa pie saņemšanas) opciju – summas svārstās no dažiem līdz pat 95 eiro un vairāk.
Viens no upuriem stāsta, ka krāpnieki mēģināja izkrāpt 95 eiro - naudu prasīja samaksāt pirms paciņas atvēršanas. Paldies modrajam DPD šoferim, kurš brīdināja: iekšā parasti ir bezvērtīgas vai nevajadzīgas lietas, un daudzi cilvēki tomēr samaksā no ziņkāres vai spiediena.
Kurjeri atzīst - šādu krāpniecisku sūtījumu skaits ir liels. Tipiska shēma: paciņu pasūta trešās personas (bieži no Āzijas), izmantojot nejaušas adreses, un cer, ka saņēmējs uzķersies uz "jāapmaksā uz vietas" trika.
Ekspertu ieteikums: Ja neesi neko pasūtījis - atsakies no paciņas uz vietas, nemaksā ne centa un neaiztiec paku. Ziņo Valsts policijai vai kurjerfirmas klientu atbalstam.
Modrība glābj naudu - dalies ar info, lai brīdinātu citus!