Vakar raidījumā "De facto" tika ziņots par gadījumu, kad vīrietis nomirst Tukuma slimnīcas tuvumā, bet slimnīcas ārsti nepalīdz, jo "principā nav tāda funkcija".
Vīrietim palicis slikti. Netālu no notikuma vietas atradās gan Tukuma slimnīca, gan arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests. Taču izsaukuma brīdī abas brigādes ir bijušas aizņemtas. Tuvākā brigāde atradās Jūrmalā un Tukumā ieradās tikai pēc 33 minūtēm. Reanimācijas pasākumi vairs nelīdzēja, un glābt dzīvību neizdevās.
Palīdzēt nesteidzās arī tuvumā esošās Tukuma slimnīcas ārsti. “Principā nav tāda funkcija uz doto brīdi, un principā nav arī iespēju aizbraukt ar medikamentiem, ar aparatūru līdz tirgus laukumam. Nu, kā saka, 300-400 metru attālumā, diez vai,” norādīja Tukuma slimnīcas galvenais ārsts Igors Punculis.
“Šis konkrētais gadījums ir vairāku sakritību kopums. Faktiski jāsaka, viens ir tas, ka dienesta tuvākā brigāde tajā brīdī atradās lielu laika gabalu prom. Un otrs, protams, ir šo līdzcilvēku pirmās palīdzības nenodrošināšana,” sacīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule.
Šis notikums plaši atbalsojies sabiedrībā:
Tukumā uz ielas nomirst cilvēks,jo ātrā palīdzība ieradas pēc 33 min. Slimnīca-300metri. Bet Cipule jau atbildību neuzņemas-vainīgi ir līdzcilvēki,kuri nenodrošināja pirmo palīdzību. Bet,manuprāt,pie vainas reorganizācija,ko veica Cipule.Nākamais pilotprojekts - atkačā sevi pats
— Eriks �� (@Egriks) October 13, 2025