"Es nakts vidū mazliet nosirmoju"; ļaudis nikni par agrā rītā saņemto vēstuli

© pixabay.com

Šorīt ap pulksten 6 ļoti daudzi Latvijas iedzīvotāji saņēma ziņu, ka valsts portāla e adresē ir pienākusi viņiem adresēta vēstule no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes. Diemžēl lielākā daļa cilvēku šo vēstuli nevarēja atvērt, jo portāls lielā pieprasījuma dēļ "uzkārās".

Soctīkli šūmējas par nepārdomāto PMLP rīcību, visiem vienlaicīgi izsūtot paziņojumus par vēlēšanām.

Daudzos neziņa par vēstules saturu radījusi satraukumu - vieni puspajokam saka, ka sajūtas, ka viņiem atņemta pilsonība. Savukārt tie, kam nepieciešams izlasīt ne tikai konkrēto PMLP vēstuli, bet arī iepazīties ar uzliktajiem sodiem par ātruma pārsniegšanu vai iepazīties ar nekustamā īpašuma nodokļa apmēru, ir patiesi saniknoti. Valsts portāla e adreses nepieejamība var radīt būtiskus zaudējumus konkrētai personai.

"Atnāca sods no ceļu satiksmes novērošanas kameras. Portāla iebūvētais apmaksas risinājums nestrādā. Ok, maksāšu manuāli, norādu adminstratīvo lietas nr. Pēc tam izlasu, ja sods no stacionāras kameras, tad jānorāda arī auto reģ. nr. ceru, ka otrā galā sapratīs"

Par radušos situāciju vietnē "X" ir neskaitāmi ieraksti: "Jums arī atsūtīts paziņojums uz uzkārtu lapu? Kad viņi beidzot kaut ko iemācīsies?"

Pateicoties vietnei, kur norit intensīva informācijas apmaiņa, cilvēki uzzina, kas ir rakstīts PMLP sūtītajā vēstulē. "Tieši tādēļ ienācu Twiterī - lai uzzinātu, ko PMLP man atsūtījis uz e-adresi. "

Situāciju komentē portāls Latvija.gov.lv: " Uzmanību! @IeM_PMLP

saistībā ar gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām masveidā izsūtījusi e-adreses ziņojumus, kas informē par iespēju noskaidrot vēlēšanu iecirkni. Lielā lietotāju pieplūduma dēļ iespējami portāla darbības traucējumi."
Cilvēki ir sašutuši par valsts portāla Latvija.gov.lv darbspēju un akcentē drošības riskus: "Labi, par vēlēšanas iecirkni varu arī vēlāk uzzināt, bet…. Ja tas būtu kāds drošības paziņojums?! Kāpēc viss kas ir saistīts ar online risinājumiem valsts sektorā ir tik zema līmenī"

Nebūšanas

Šorīt ap pulksten 6 ļoti daudzi Latvijas iedzīvotāji saņēma ziņu, ka valsts portāla e adresē ir pienākusi viņiem adresēta vēstule no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes. Diemžēl lielākā daļa cilvēku šo vēstuli nevarēja atvērt, jo portāls lielā pieprasījuma dēļ "uzkārās".