"Varbūt opis visu dzīvi knapinājies un nu izdomājis uzdzīvot?"; ļaut vai neļaut ģimenes senioriem pirkt visu, ko viņiem piedāvā

© pixabay.com

Lielais bums, kad katrs otrais zvanītājs pārstāvēja kādu kompāniju, kura tiešajā pārdošanā piedāvāja gan vajadzīgas, gan nevajadzīgas lietas, ir pagājis, tomēr arī tagad nedrīkst atslābt.

Mana mamma vienu dienu uzstājīgi sāka runāt par uzkopšanas robotu, kurš sola atrisināt visas viņas vajadzības un man vairs nebūšot jātīra viņas māja. Izrādījās, ka robotu pārdevēja zvanīs atkal pirmdien un līdz tam laikam jāpieņem galējais lēmums, lai šķirtos no nepilniem 2 tūkstošiem eiro. Izdevās mammu pārliecināt, ka par dažiem simtiem var dabūt līdzīgu, bet robots tāpat nepavisam neatrisinās mājas, kurā ir paklāji, sliekšņi un divi stāvi, tīrīšanu.

Šī ir tikai viena no epizodēm, kad veciem cilvēkiem tiek piedāvātas lietas, kas viņiem vispār nav vajadzīgas. Bieži vecie cilvēki piekrīt iegādāties brīnumslotas, telefonus, planšetes un vājprātā dārgas segas un ūdens filtrus.

No vienas puses mēs varam dusmoties uz pārdevējiem un saviem senioriem par viņu vieglprātību, bet no otras puses: tā ir viņu nauda un viņi ar to var rīkoties pēc saviem ieskatiem.

Diskusiju par šo tēmu sākās vietnē "X": "Atkal manam opim iesmērētas lietas no telekompānijām, ko viņam nemaz nevajag. Tagad viņam ir 2 redmi telefoni. Jo pērc vienu, otrs par brīvu. Viņam ir arī planšete, go3 pilna pakete un netflix. Es vairs nespēju izsekot un nokontrolēt.."

Komentāros cilvēki stāsta savus stāstus par vecvecāku iepirkšanās pieredzi: "Manai, tolaik, 65 gadīgai omei TOP SHOP iepārdeva vēdera preses trenažieri. Ā un vēl Maģisko bultu, ā un Džeka LaLeina sulas spiedi, ā un vēl ir KIRBY putekļu sūcējs par 3k LVL uz nomaksu"

"No vienas puses traki, no otras- brīvs cilvēks izvēlas, ko darīt ar savu naudu, pat, ja visiem radiem tas liekas aplami."

"Ko nozīmē iesmērēts. Opim vajadzēja un nopirka ko vienmēr gribēja un tagad laimīgs cilvēks. Kādi Jūs skaudīgi"

Svarīgākais