Vecāki šokā par skolas ekskursiju izmaksām

© pixabay.com

Sākas jaunais mācību gads, un tradicionāli septembrī klases dodas ekskursijās. Tā ir atkal satikšanās ar skolas draugiem un iespēja neformālā atmosfērā atkal iejusties lielā kolektīvā.

Tomēr ne visu bērnu vecākiem ir pa kabatai vai vēlmei skolēna ekskursijai tērēt lielu naudu - visticamāk, ka ir labāki veidi, kā izmantot 100 un vairāk eiro. Līdz ar to sanāk, ka ne visi klasesbiedri dodas kopējā ekskursijā - mājās palicējiem var būt dažādas sajūtas - atstumtība, sajūta, ka esi sliktāks, jo vecāki nav tik turīgi vai domā citādi, kā arī daudz citu domu. Protams, ir tādi, kas mājās paliek labprātāk nekā dodas ar visu klasi kādā ekskursijā, jo ikdienā ar saviem klasesbiedriem pavada pietiekami daudz laika.

Tēmu vietnē "X" aktualizējusi Margita: "Knīpai skolā mode braukt ekskursijās par 100 eur. Tas normāls stils mūsdienās - ņemt gidu un tūrisma firmu? Man vienai tas liekas dārgi un pārspīlēti? Knīpa nebrauc, viņa tādā kompānijā nevēlas tik ilgi uzturēties. Ekskursijām nebūtu klase jāsaliedē, nevis jāveicina segregācija?"

Dace stāsta savu pieredzi: "Mums klases ekskursija pavasarī bija brauciens ar vilcienu no Liepājas uz Rīgu un atpakaļ. Nac. bibliotēka - bez maksas, Dzelzceļa muzejs no Skolas somas finansējuma, 3 kārbiņas ar 3 ēdienreizēm bija jādod līdzi. Pusdienoja parkā. Izmaksas vecākiem - ēdiens un vilciena biļetes."

Anda uzskata, ka dažkārt cenas ir pārāk augstas piedāvātajam saturam: "Pavasarī bērni brauca ekskursijā, un man arī bija viegls šoks, ka tūrfirma organizējusi. Cena nebija tik augsta, bet arī nešķita atbilstoša saturam. Tad atkal, ja man kaut kas nepatīk, varu organizēt pati, jo nu kāpēc skolotājai savs laiks tam jātērē + ne visām sanāk."

Nebūšanas

Var jau pasmieties par leģendu: kad Rīga būs gatava, tad tā nogrims. Vismaz tuvākajā nākotnē Rīgai tas nedraud, jo norit ne tikai vairāk vai mazāk veiksmīga jaunu objektu būvniecība, bet arī jau esošo projektu nemitīga uzlabošana, kas redzamu pienesumu gan nedod.

Svarīgākais