Skolas ekskursija izvēršas murgā; šofera attieksme šokē māti

© F64

Kāda mamma nespēj klusēt par notikušo savas 12 gadīgās meitas ekskursijā, vēsta raidījums "Bez Tabu".

Anonīma māmiņa ziņo, ka viņas 12 gadus vecā meita, kura mācās 5. klasē, 30. maijā devās klases ekskursijā.

Ekskursijā brauca divas klases, tāpēc tika īrēts divstāvīgs autobuss. Atpakaļceļā no Cēsu Kosmosa izziņas centra kāda no skolotājām, redzot, kā bērni priecājas par dienas laikā uzņemtajām fotogrāfijām, ierosinājusi bērniem nofotografēties autobusā. Skolēni tam piekrituši un devušies uz autobusa aizmuguri uzņemt fotogrāfiju.

Šoferim gan šī ideja nav patikusi, tāpēc viņš strauji uzspiedis pa bremzēm un taisnā ceļā devies ierādīt kārtību autobusā. Ne vārda nebildis, vīrietis esot izņēmis no biksēm jostu un ar to iesitis vienai no skolniecēm pa kājām.

Sitot otro reizi, šoferis ar jostu trāpījis vēl divām meitenēm - vienai arī pa kājām, taču otrai pa vēderu.

Māmiņa ziņa teikt, ka šoferim ir aptuveni 80 gadu, tomēr arī cienījamais vecums, viņasprāt, neattaisno šofera rīcību. Nevēloties iesaistīt skolu, netiek atklāta konkrētā mācību iestāde, kurā bērni mācījās.

Ņemot vērā, ka policijā izmeklēšana vēl nav beigusies, konkrētais pārvadātājs SIA “Hansabuss Latvia” atturas no kategoriskas situācijas komentēšanas un izvairoties no iespējamiem pārpratumiem atbildi sniedz rakstveidā.

"SIA “Hansabuss Latvija” pasažieru pārvadājumu jomā darbojas kopš 2006. gada un pirmo reizi saskaras ar šāda veida gadījumu un izmanto visas Darba likumā darba devējam paredzētās tiesības notikušā apstākļu skaidrošanai. Saskaņā ar Darba likuma noteikumiem, pirms lemšanas par disciplinārsoda piemērošanu vai darba līguma uzteikumu, no darbinieka pieņemts paskaidrojums. Pēc notikušā veikta visu “Hansabuss Latvia” autovadītāju instruktāža rīcības modeļiem situācijās, kad pasažieri braukšanas laikā pārvietojas ekskursiju autobusā, tādējādi apdraudot savu dzīvību un veselību straujas transportlīdzekļa bremzēšanas gadījumos. “Hansabuss Latvia” atvainojas kā bērniem, tā vecākiem, tā arī pedagogiem, kas bija iesaistīti incidentā vai bija tā aculiecinieki."