Kas notiek Ogrē, ka iedzīvotāji nevar atvērt māju logus?

Ilustratīvs attēls © Dmitrijs Suļžics /MN

Ogrēnieši, kuri dzīvo Brīvības ielas privātnamu apkaimē, sūdzas par nepatīkamu smaku, ko jūt bieži, kad pūš valdošais dienvidaustrumu vējš, vēsta "Bez tabu".

Anna un Jevgēnijs dzīvo privātnamā Ogrē, Brīvības ielā. Gada siltajās dienās labprāt uzturas ārā, bet bieži jāsadzīvo ar ļoti nepatīkamu smārdu, sacīja Ogres iedzīvotāji. Jo īpaši smaka jūtama, kad pūš dienvidaustrumu vējš.

"Kad ir dienvidaustrumu vējš, neciešama smaka. Piemēram, kad bija tas lielais karstums divas nedēļas, nevarējām atvērt logus! Mēs nezinām, kas tur tā smird! Mēs jau pirms pāris gadiem sākām celt trobeli, zvanījām Vides dienestam un pašvaldībai!"

To, ka periodiski jūtama nepatīkama smaka, apliecināja arī citi apkaimē sastaptie iedzīvotāji. Uzklausītie sūrojās, ka sūdzības neko nav devušas.

Apkaime, ko mēdz nomākt smaka, atrodas līdzās Ogres upei. Dažiem iedzīvotājiem ir aizdomas, ka pie vainas ir nelikumīga tualetes satura novadīšana apdzīvotās apkaimēs otrpus upei, kur nav izbūvēta centrālās kanalizācijas infrastruktūra. Ja tas pie vainas, iedzīvotāji bažījas ne vien par smaku, bet arī par to, ka tualetes saturs ieplūst Ogres upē, to piesārņojot.

Pašvaldībā sacīja, ka smakas avots gan ir cits, arī meklējams upes otrā krastā, bet tā ir liela zemnieku saimniecība, kurā bagātina zemi ar lielu šķidrmēslu daudzumu.