"Karš nav nepieciešams, lai visu nopostītu," cilvēki sašutuši par pastrādāto neģēlību Rīgas sirdī

© Mārtiņš ZILGALVIS, MN

Par taktilā Brīvības pieminekļa obeliska nolaušanu Rīgā dažu minūšu laikā aizturēti trīs vīrieši, aģentūra LETA uzzināja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).

Caurskatot videonovērošanas kameras ierakstus, policijas darbiniekiem izdevās noskaidrot kompānijas iespējamo došanās virzienu, un jau pēc pāris minūtēm Raiņa bulvāra un 13.janvāra ielas krustojumā vainīgās personas tika aizturētas. Starp aizturētājiem bija 33 gadus vecs vīrietis, kā arī 19 un 20 gadus veci jaunieši. Pēcāk aizturētie tika nogādāti Valsts policijas iecirknī kriminālprocesa sākšanai.

Šī ziņa plaši tika apspriesta soctīklos.

Plašu komenāru, kas zibenīgā ātrumā kļuva populārs vietnē "Facebook" publicēja “Fonds Nāc līdzās!” vadītāja Sarma Freiberga.

"
Pilnīgi neticami, ka kas tāds var notikt Rīgas pašā sirdī - Brīvības laukumā, kur it kā dežurē pašvaldības policisti. Man grūti atrast vārdus šim vandālismam un tam, ka esam tik nevarīgi nosargāt savas vērtības. Ja lielo pieminekli nevar nolauzt, tad simboliski to var demonstrēt ar mazo. Tas nav tikai vara sakausējums - tas ir taktilais BRĪVĪBAS PIEMINEKLIS! Tas ir mākslas darbs un simbols brīvībai un neatkarībai! Ja to nespējam nosargāt, tad ko?
Pie tam vandālisms jau atkārtojas otro reizi!
Šis notikušais tik spilgti apliecina pilsētas sargu nevarību.
Es tiešām nezinu, kā šo pavēstīt māksliniekam - tēlniekam, kam šis bija sirds darbs, kas prasīja lielu, atbildīgu un smalku, līdzīgi juvelierim, darbu?
Kad mēs kā radītāji nodevām šo par tautas ziedojumiem radīto mazo Brīvības pieminekli Rīgas pilsētai, pat domās nepieļāvu, ka kas tāds var notikt. Atceros - pie sevis nodomāju: ja kara nebūs, tad jau piemineklis kalpos 100 gadus.
Bet Rīgā viss ir citādi, karš nav nepieciešams, lai visu nopostītu," raksta S. Freiberga.
Pēteris: Nez priekš kam tad tur ir kameras, ja neviens tur neskatās. Bet ko gan var sagaidīt vairāk no pašreizējās Rīgas vadības. Izsmiekls.
Ieva: Šis ir prātam neaptverami un pretīgi. Policijai un Rīgas mēram ir nepieciešama ārkārtējā reakcija uz šo gadījumu! Te ir runa par simbolu apgānīšanu.
Solvita: Rīgā, visā Latvijā IR nepieteikts karš. Krievijas ietekmes aģenti un Krievijai simpatizējošie ir gatavi uz jebkuru neģēlību. To jau sen visiem vajadzēja saprast, bet nedzīvot naivās cerībās par integrācijas iespējamību

Nebūšanas

Savu dzīvību Valdemārpilī neizdevās glābt kādam vīrietim, kad no kārtīgi nenodzēstas cigaretes sāka gruzdēt dzīvokļa mēbeles. Lai arī degšanas platība bija neliela, sadūmojums izveidojās pietiekams, lai ugunsgrēks beigtos letāli. Cilvēks nosmaka vēl pirms operatīvo dienestu ierašanās, vēsta "Degpunktā".

Svarīgākais