“A ko man darīt? Es tos cipariņus neredzu..”; vājredzīgie spiesti uzticēties svešiniekiem

© pixabay.com

Jau vairākkārt runāts un rakstīts, ka vājredzīgajiem pat tik ikdienišķa lieta kā naudas izņemšana no bankomāta, iespējama tikai un vienīgi uzticoties svešam cilvēkam.

Ieraksts "X": "Tikko dilemma bija, veikalā pensionārs man dod bankas karti, sauc pinkodu uzreiz un lūdz izņemt 80 eiro. Es viņam saku “Labāk tā nedodiet kuram katram, es varbūt blēdis esmu” Viņš: “A ko man darīt? Es tos cipariņus neredzu..” "

Komentētāji dalās savā pierezē: "Man pie bankomāta vājredzīga kundze ar mega bieziem briļļu stikliem palūdza apskatīties,cik naudiņas viņai kontā. Es baigi samulsu,bet sapratu,ka viņa čista neredz. Arī pabrīdināju,ka šis riskanti,jo var uz žuļikiem uzrauties. Viņa paziņoja,ka nekas cits neatliek kā uzticēties"

"Ufff, nu tā toč var palikt bez pensijas"

"Kādreiz varētu ieteikt iet uz banku un izņemt tur. Bet tagad jau par skaidras naudas izņemšanu bankā 9 ādas plēš. Pensionāram tas varētu būt īpaši sāpīgi, pat tie daži eiro."

"Mana ome iet uz veikalu ar lupu."

Nebūšanas

Savu dzīvību Valdemārpilī neizdevās glābt kādam vīrietim, kad no kārtīgi nenodzēstas cigaretes sāka gruzdēt dzīvokļa mēbeles. Lai arī degšanas platība bija neliela, sadūmojums izveidojās pietiekams, lai ugunsgrēks beigtos letāli. Cilvēks nosmaka vēl pirms operatīvo dienestu ierašanās, vēsta "Degpunktā".

Svarīgākais