Latviešu sabiedrībai mērs ir pilns; izmisīgi lūgumi tiek sūtīti Valsts policijai un Valsts drošībai

© Dmitrijs Suļžics/MN

Arvien biežāk sociālajos tīklos redzami video, kuros krievi mēģina provocēt situācijas eskalāciju, noniecinot latviešu valodu un latviešus kā tautu. Komentētāji uzskata; ja situāciju nenoregulēs likums un paklausīga tā izpilde, ko var nodrošināt izglītības iestādes, policija un sabiedrība kopumā, var novest pie situācijas, kad latvieši izies ielās ar saukļiem: "Sitiet krievus!"

Viens no pēdējās nedēļas hītiem ir video, kurā kāds krievvalodīgais nicinoši izsakās par kādas burgernīcas apkalpojošo perosnālu, kas sākotnēji atteicies runāt krieviski, taču pēc pārliecināšanas, iespējams, iebiedēšanas, padevies un krievu vīrietis ticis apkalpots krievu valodā.

Komentētāji ir šokā par visatļautību un gluži vai katrā komentārā tiek piesaukta Valsts policija, kas uz ierakstu ir reaģējusi ar tekstu: "Valsts policija ir informēta par šo video materiālu, personas identitāte ir noskaidrota un turpinās resoriskā pārbaude."

Policijas teiktais sabiedrību nenomierina, jo ilgstošā un daudzos gadījumos pat kriminālā bezdarbība no policijas puses sabiedrībā ir radījusi sajūtu, ka iniciatīva cīņai ar provokatoriem un Latvijas valodas noliedzējiem ir jāņem savās rokās.

"Iesaku, Valsts policijai rīkoties un saukt video redzamo cilvēku pie atbildības, pirms tiek veiktas citas nelikumīgas darbības gan no šī cilvēka puses, gan no citu cilvēku puses pret šo cilvēku."

"Policijas prāt ,Latvijā ir divvalodība,kura izpaužas,ka latviešiem ir jāprot divās valodās, krieviem pietiek ar krievu valodu"

"Jātaisa atsevišķu kārtības sargu nodaļu, policija ne sūdu nevar vai negrib."

"Policija nepalīdzēs, mums pašiem jātiek galā"

"Deportēt šito cūku uz izcelsmes zemi bez diskusijām."

"Valsts drošība, Kāpēc kaut kas tāds notiek Latvijā, parādiet, ka atrisināt, šis ir trakums Latvijas svētku nedēļā. Cietums, deportācija, jo nemāk latviski viss.."

Nebūšanas

Tifānija Benksa no ASV ar vīru un četriem bērniem bija par 15 tūkstošiem ASV dolāru iegādājušies kruīza biļetes. Ceļojumu viņi gaidīja veselu gadu. Diemžēl vien divas dienas pirms plānotajām brīvdienām ģimene uzzināja, ka ceļojumā nedosies. Viņi kļuva par nelabvēļu upuriem, raksta "Daily Star".

Svarīgākais