Ziepniekkalnā nogrand sprādziens; kas noticis?

© Edmunds Brencis/MN

Biroju un noliktavu kompleksā Ziepniekkalnā, Rītausmas ielā, aizdegās angārs un desmitiem cilvēku nācās apturēt darbu un pamest kantoru telpas. Savukārt daudzi darbinieki, kuri no rīta devās uz darbu, nemaz netika ielaisti teritorijā, vēsta “Degpunktā”.

Angārs dega 600 kvadrātmetru platībā, turklāt atradās ļoti tuvu - vien pāris metru no līdzīgas celtnes. Operatīvais dienests kā prioritāti nostādīja blakus angāru nosargāšanu no liesmām.

Konstrukcija nedraudēja sabrukt, tāpēc ugunsdzēsēji varēja strādāt arī no iekšpuses. Operatīvā dienesta darbinieki pamatīgi nopūlējās, demontējot angāra konstrukcijas. Lai likvidētu visus liesmu perēkļus, pagāja puse dienas. Siltinājums bija cauri visai ēkai, apgrūtinot degšanas perēkļu pārbaudi. Arī materiāli bija viegli degoši.

Angārā bija aizdegušies divi pacēlāji, iespējams, tas noticis remontdarbu laikā.

Darbinieki stāsta, ka bija dzirdējuši arī eksplozijas skaņas.

Policija uzsāktajā izmeklēšanā skaidros, kā tieši ugunsgrēks izcēlās.

Nebūšanas

Savu spēju pārvērtēšana peldoties, īpaši alkohola reibumā, var beigties letāli. Šo frāzi glābēji atgādina nepārtraukti un ne velti. Viņi teju ikdienu steidz palīdzēt cilvēkiem, kas nokļuvuši nelaimē, baudot ūdens priekus. Diemžēl ne visi novērtē glābēju iesaisti un mēdz izrādīt arī agresiju, vēsta "Degpunktā".

Svarīgākais