Sieviete šokā, cik nopelna banka, izsniedzot vienu hipotekāro kredītu

© Vladislavs PROŠKINS, F64 Photo Agency

Latvijā reti kurš var atļauties iegādāties jaunu mājokli, neņemot hipotekāro kredītu. Izsniedzot aizdevumu, bankas, protams, vēlas arī nopelnīt. Vietnē "X" tiek apspriests kāds mājokļa piedāvājums, cilvēkus visvairāk izbrīna ta, cik banka šajā darījumā nopelnīs.

"Ko lai saka, bankas normāli pelna. Ja aizņemamies 79 050 eiro, tad kopā jāatdod 162 297.34 eiro," raksta Krista.

Roberts; Domājams, ka ilgi tā nebūs, ka cilvēki glupi un liek sev cilpas ap kaklu....

Mārtins: Tas ir pie pieņēmuma, ka maksā tikai minimālo maksājumu pēc grafika. Ja maksāsi 200 eiro/mēnesī pamatsummai papildus, tad 118k sanāk. Un euribors nebūs visus 30 gadus tik augsts.

Spirit: Hipotekārais ir priekš muļķiem. Izdevīgāk ir vnk krāt, paralēli veidojot karjeru un audzējot ienākumus. Pēc tiem pašiem 20 gadiem nopirksi pat labāku. Un neriskēsi pazaudēt jau samaksāto jebkurā mirklī. Neiesaku jaunos projektus. Tur nav skaņas izolācijas. Vispār. Nekādas.

Ray: Hipotēka vienmēr izmaksās dārgi, it sevišķi ja ņem uz lielu periodu, protams tā summa būtu bijusi mazāka pirms 2 gadiem, bet tāpat 30 gadi tas ir ļoti ilgi (un riskanti) i ņēmējam i devējam, nevienam neiesaku uz tādu termiņu ņemt.

Nebūšanas

Savu dzīvību Valdemārpilī neizdevās glābt kādam vīrietim, kad no kārtīgi nenodzēstas cigaretes sāka gruzdēt dzīvokļa mēbeles. Lai arī degšanas platība bija neliela, sadūmojums izveidojās pietiekams, lai ugunsgrēks beigtos letāli. Cilvēks nosmaka vēl pirms operatīvo dienestu ierašanās, vēsta "Degpunktā".

Svarīgākais