Pirms atgriezties bērnudārzā, bērniem nepieciešama ģimenes ārsta izziņa, kas apliecina, ka viņš ir vesels un bez utīm. Ģimenes ārstiem tas uzliek milzīgu slodzi, savukārt vecāki labi saprot, ka ārsta zīme ir tikai ķeksīša pēc.
Ieraksts "X" kontā: "Un tomēr joprojām ir PII, kas prasa ārsta zīmes (par neesošām utīm vai iesnām) *veseliem* bērniem, kas atgriežas dārziņā pēc *vasaras brīvdienām*. Ja ārsta praksē ir 50 bērni, varbūt tas ir iespējams, bet ar 1000 nekādi."
Komentētāji lielākoties piekrīt, ka ārsta zīmes izrakstīšana ir lieks slogs ārstiem, kā arī zīmes sanemšana ir tikai "ķeksītis", jo arī pilnīgi vesels bērns ļoti ātri var saslimt un nekāda zīme negarantē, ka utis nedabūs jau nākamajā dienā.
"Utis ik pa laikam uzpeld pat izglītības iestādē pāri ielai aiz zvēru dārza. Mani gan pārsteidz - kādreiz šo funkciju spēja pildīt skolas māsiņa, tagad tikai ģimenes ārsts."
"Utis var dabūt jebkur un jebkad, tai skaitā pa sestdienu un svētdienu"
"Tās zīmes ir absolūta bezjēdzība. Te vesels, te pēc 3 h jau slims un ar utīm."
Un tomēr joprojām ir PII, kas prasa ārsta zīmes (par neesošām utīm vai iesnām) *veseliem* bērniem, kas atgriežas dārziņā pēc *vasaras brīvdienām*. Ja ārsta praksē ir 50 bērni, varbūt tas ir iespējams, bet ar 1000 nekādi.
— Gundega Skruze-Janava (@GundegaFelicity) August 31, 2023