"Gribas pazust no šejienes!" Iedzīvotāji sūdzas par notiekošo Matīsa ielā Rīgā

Ilustratīvs attēls © F64

Iedzīvotāji ziņo – Matīsa ielā, kur notiek spraigi ielu remontdarbi – māmiņām ar bērnu ratiņiem, velosipēdu un skūteru vadītājiem jālīkumo cauri ceļa zīmju labirintam, kas izvietots uz gājēju ietves, vēsta raidījums "Bez Tabu".

Kopumā īsajā Matīsa ielas ceļa posmā ir 17 pagaidu un pastāvīgās zīmes un papildzīmes. Visamizantākais risinājums - divi stabi, kas sastiprināti kopā un atrodas vien aptuveni metra attālumā no cita zīmju staba pašā ietves vidū. Zīmju jūklī pamanāma arī reklāmas zīme, kas aicina autovadītājus iebraukt netālu esošā automazgātuvē.

“Šeit vienkārši gribas ātrāk iziet un pazust no šejienes! Te ir padomāts tikai par to cilvēku, kas juridiski sakaņo papīrus, lai nu viņam nav nekādas problēmas nekādā gadījumā, ja te kaut kas notiek, ja te notiek kaut kāda avārija, tad viņš nav vainīgs,” saka Ņikita.

Vietējais iedzīvotājs Ņikita atzīst - mērot stabiem pārbagāto ceļu ar diviem ķepaiņiem viņam esot apgrūtinoši. Rīdzinieks pārliecināts - zīmju šeit ir par daudz un vairākas no tām ir liekas. Pēc viņa domām, būtu nepieciešams atbrīvoties no autostāvvietu zīmēm, jo spēkratus šeit autovadītāji novietojot reti, tāpat arī reklāmas zīme vīrietim šķiet mazsvarīga. Taču pagaidu zīmes, kas ieviestas remontdarbu laikā, pēc viņa domām, būtu jānovieto brauktuves daļā, ne uz gājēju ietves.

Līdzīgās domās ir arī uzrunātie autovadītāji, kuri atzīst - Matīsa ielā orientēties ir apgrūtinoši un šeit bez ceļu zīmju ceļveža labāk nerādīties.

Rīgas domes Satiksmes departamenta vadītājs Jānis Vaivods esot izmetis līkumu pa Matīsa ielu ar automašīnu un secinājis - uztvert zīmes un pēc tām vadīties neesot problēmu. Esot izskatīta iespēja aizklāt autostāvvietu zīmes, taču par to, kā pārliecināts J. Vaivods, būtu iebilduši tie satiksmes dalībnieki, kuri vēlētos šeit novietot automašīnas. Ar šādu zīmju izvietojumu un satiksmes organizācijas izmaiņām iedzīvotājiem būšot jāsadzīvo vēl aptuveni pusotru mēnesi.