VIDEO. Auto bez jumta, notriekts alnis - notikusi baisa avārija [nepatīkami skati]

© Pixabay

Saziņas lietotnē "Whatsapp" klejo kāds videoklips, kura autors nav zināms, vēsta medibam.lv.

Video redzams, ka kāds garāmbraucējs piestājis ceļa malā, kur notikusi kādas automašīnas sadursme ar meža dzīvnieku. Alnis bez dzīvības pazīmēm guļ grāvi un krietnu gabaliņu tālāk redzams arī auto ar pilnībā nojautu jumtu. Neviens cietušais mašīnā nav atrodams.

Delfi.lv vēsta, ka negadījums noticis Madonas pusē naktī uz 3.maiju. Ceļu satiksmes negadījumā gāja bokā dzīvnieks, cieta automašīnas vadītājs un trīs pasažieri, kas nogādāti slimnīcā.

Policija atgādina, ka autovadītājiem jābūt piesardzīgākiem, pārvietojoties pa valsts autoceļiem, īpaša uzmanība jāpievērš mežainos apvidos un ceļa posmos, kur ir neliels attālums starp ceļa nomali un kokiem vai krūmiem, jo pastāv lielāka iespēja, ka šādā posmā uz braucamās daļas var izskriet dzīvnieks.

Salīdzinājumā ar vasaras periodu, rudenī biežāk notiek sadursmes ar meža dzīvniekiem. Pērn līdz 10. oktobrim Valsts policija bija reģistrējusi 425 ceļu satiksmes negadījumus, kuros notikušas sadursmes ar meža dzīvnieku. Šajos negadījumos cietušas 25 personas un viena gājusi bojā. Visvairāk sadursmes ar meža zvēriem ir reģistrētas tieši Latgales reģionā.

Visbiežāk sadursmes ar meža zvēriem notiek diennakts tumšajā laikā.

Lai izvairītos no iespējama ceļu satiksmes negadījuma, aicinām autovadītājus būt uzmanīgiem, kā arī ievērot ceļa zīmes, kas attiecīgajos ceļu posmos norāda par iespējamu meža dzīvnieku klātbūtni. Tāpat vēršam uzmanību, ka meža dzīvnieki mēdz pārvietoties arī baros un to uzvedība nav paredzama, tāpēc jāievēro īpaša piesardzība.

Atgādinām, ja noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā notriekts dzīvnieks, par to jāinformē Valsts policija, zvanot pa tālruni 110. Ja negadījumā nav cietuši cilvēki un transportlīdzeklim nav radušies bojājumi, kuru dēļ tas nevarētu turpināt ceļu, par notikušo ir jāinformē Valsts meža dienests.

Tāpat atgādinām, ka nekādā gadījumā nedrīkst atstāt notikuma vietu, neziņojot par to likumā noteiktā kārtībā, jo šāda situācija ir uzskatāma par ceļu satiksmes negadījumu!

Nebūšanas

Santa no Ādažiem jau vairākus gadus vasaras sezonā piekopj sauļošanos bez apģērba. Tas esot kā piedzīvojums un reizē arī saplūšana ar dabu. Tomēr beidzamais oficiālās nūdistu pludmales Saulkrastos apmeklējums izvēršas murgā. Un miermīlīgās atpūtas vietā pat jāiesaista tiesībsargājošās instances, vēsta "Bez tabu".