Daugavpilī piemiņas svecīte mirušajam vīram izraisa traģēdiju

© Kaspars Krafts/F64

Daugavpilī, Gaismas ielā, īsi pirms plkst. septiņiem vakarā ugunsgrēkā gāja bojā pensionāre. Kaimiņi stāsta, ka sieviete mīlēja iedegt svecītes par piemiņu savam mirušajam vīram. Acīmredzot liesma pārmetusies uz kādu viegli uzliesmojošu materiālu, vēsta “Degpunktā”.

Parasti pagalmā pie Gaismas ielas piektā nama uz soliņa katru rītu sēdēja trīs pensionāres un pļāpāja par dzīvi. Šorīt aina ir cita - Irēna un Valentīna satikās tikai divatā. Trešā sēdvieta turpmāk būs tukša - draudzene Ņina vakar vakarā gāja bojā traģiskā ugunsgrēkā.

Kad kaimiņi pamanīja nelaimi, visa Ņinas istaba jau bija dūmos un liesmās - ugunsgrēka platība sasniedza 40 kvadrātmetrus. Blakus dzīvokļa iemītnieks Mihails bija klāt, kad operatīvie dienesti centās iekļūt pensionāres mājvietā.

“Tur pie tā dzīvokļa ir dūmu detektori. Tie nostrādāja. Dūmi aizgāja pa vēdlodziņu ventilācijā pat līdz sievietei sestajā stāvā. Sazvanījām mediķus un ugunsdzēsējus, kas atbrauca un atlauza vaļā durvis,” saka kaimiņš Mihails.

Desmit cilvēkus, kas atradās deviņstāvu mājas augšgalā, evakuēja ugunsdzēsēji, izmantojot elpošanas maskas. Arī Ņinu iznesa no dzīvokļa un nogādāja pie mediķiem. Irēna redzēja, ka draudzenes dzīvību vairs glābt nevarēs.

“Te viss bija novilkts ar drošības lentēm, tālāk nevienu nelaida. Viņu iznesa un uzreiz apsedza. Tas bija šausmīgi, viņai seja bija apdegusi,” stāsta Irēna.

Nebūšanas

Savu spēju pārvērtēšana peldoties, īpaši alkohola reibumā, var beigties letāli. Šo frāzi glābēji atgādina nepārtraukti un ne velti. Viņi teju ikdienu steidz palīdzēt cilvēkiem, kas nokļuvuši nelaimē, baudot ūdens priekus. Diemžēl ne visi novērtē glābēju iesaisti un mēdz izrādīt arī agresiju, vēsta "Degpunktā".

Svarīgākais