Latvijas onkoloģijas centra ķirurgs parāda savu algas lapiņu

© Vladislavs Proškins/F64

Latvijas onkoloģijas centra operāciju zālē ārstu komanda esošajā sastāvā strādās vien līdz decembra beigām.

Galvas un kakla ķirurģijas nodaļas vadītājs Romāns Dzalbs un viņa kolēģe otolaringoloģe Elza Rāte, kuri kopā veikuši daudzas ārkārtīgi sarežģītas un unikālas operācijas, darbu pamet. Otolaringologs Renārs Deksnis, kurš atlūgumu Onkoloģijas centram uzrakstīja pirmais, pēc pārrunām ar slimnīcas valdi tomēr piekritis palikt, vēsta LTV raidījums "Panorāma".
Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca (RAKUS) skaidroja, ka šobrīd vidējā darba samaksa pirms nodokļu nomaksas LOC LOR specializācijas ārstiem, kuri bija uzrakstījuši atlūgumus, ir virs 4500 eiro, bet viņi pieprasījuši to palielināt līdz vismaz 7500 eiro pirms nodokļu nomaksas, kas neesot izpildāmi.
Šo skaidrojumu Romans Dzalbs nosauca par slimnīcas PR daļas mērķtiecīgi manipulatīvu ierakstu, nosaucot algas pirms nodokļu nomaksas. Īstenībā viņa kā nodaļas vadītājas stundas likme ir 10.52 eiro pirms nodokļu nomaksas. Līdz ar to viņa vidējā alga uz rokas ir aptuveni 3000 eiro mēnesī. Piemēram, novembrī viņš saņēmis 2500 eiro. "Pamatā nopelnam uz onkoloģisko piemaksu rēķina (par sarežģītu operāciju veikšanu, turklāt šīs piemaksas grib noņemt). Jā, mēs prasījām atalgojumu konkurētspējīgāku - 5000 eiro uz rokas," ierakstā "Facebook" pauž R. Dzalbs.
Viņš stasta, ka par nodaļas vadītāju kļuvis absolūti neplānoti, savā ziņā piespiedu kārtā 2020.gadā COVID-19 laikā, kad bija steidzami nepieciešami rīcības plāni un darbības, lai nodaļa vispār būtu spējīga darboties. "Vienu brīdi menedžējām mūsu pacientu plūsmu 5 LOC nodaļās, lai darbi neapstātos, jo mūsu nodaļa tika izvēlēta kā ziedojums COVID-19 izolatoram. Paldies ārstiem, māsiņām, māsu palīgiem, sanitāriem, kas to iznesa uz saviem pleciem un tikām tam cauri. Te der pielikt slimnīcas vadības attieksmi, atminaties n-tos postus Facebookā kā Valde apsveic Gaiļezera nodaļas par paveikto COVID pandēmijas laikā? Mūsu nodaļas personālam nebija nekā, nekā. Kopš atlūgumu iesniegšanas neviens no vadības ar mums nav runājis un neatbild pēc būtības uz jautājumiem - arī par to, ko mums tālāk darīt ar pacientiem. Telefoniska atbilde uz jautājumu “vai mēs pārtraucam pacientiem plānot ķirurģisku ārstēšanu” ir klusums, respektīvi domājiet, ko gribat," pauž R. Dzalbs.

Svarīgākais