Apskati! Kā izskatās kārtējā krāpnieku izsūtītā ziņa?

© imago images / Michael Weber/SCANPIX/LETA

Pēdējo mēnešu laikā ar zināmu regularitāti sociālo tīklo lietotāji brīdina par krāpnieku izsūtītiem e-pastiem, ko saņēmuši iedzīvotāji Latvijā. Arī šoreiz mikroblogošanas vietnes twitter lietotāji brīdinājuši par kārtējo krāpnieku izsūtīto ziņu.

Kā redzams mikroblogošanas vietnē twitter publicētajā attēlā, tad šoreiz atsevišķi interneta lietotāji Latvijā saņēmuši e-pasta ziņu, kas, iespējams, tapusi ar kāda tiešsaistes tulkošanas rīka palīdzību.

Kā e-pasta izsūtītājs norādīta "Latvijas nacionālā žandarmērija". E-pasta vēstulei pievienots ziņojums, ko iespējams atvērt pēc lejuplādēšanas savā ierīcē.

twitter/ @LieneBrizga

"Viss būtu ticams, bet tas teikums par direktorātiem, kas atvērti 7 dienas nedēļā, reāli nodod!" norāda kāda twitter lietotāja.
Atgādinām, ka jau iepriekš Valsts policija ir brīdinājusi par krāpnieciskām vēstulēm, kas tiek izsūtītas Latvijas Valsts policijas vai Interpola vārdā. Tajās norādīts, ka persona tiek uzaicināta uz tiesu saistībā ar pornogrāfijas apriti. Esam ziņojuši, ka šie e-pasti tiek izsūtīti ar mērķi izvilināt personas datus un izkrāpt naudu. Proti, uz e-pastu atbildot, iedzīvotājam tiek nosūtīts krāpniecisks dokuments, kurā prasīts samaksāt “sodu”, lai it kā tiktu izbeigta tiesvedība.

Ticamības radīšanai noziedznieki atsaucas arī uz konkrētām Latvijas policijas un tieslietu struktūras amatpersonām.

Ne Valsts policija un tās amatpersonas, ne citu tiesībsargājošo iestāžu darbinieki šādas vēstules neizsūta! E-pasta viltojumu var atpazīt arī pēc izsūtītāja adreses - valsts iestādes izmanto noteiktas e-pasta adreses, piemēram - [...]@vp.gov.lv. Turklāt par krāpšanu liecina arī daudzās saturiskās, stilistiskās un gramatiskās kļūdas e-pastā. Redzams, ka teksts tulkots ar kādu automātiskās tulkošanas programmu.

Valsts policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem, neatklāt svešiniekiem personas datus un bankas kontu datus, nepārskaitīt krāpniekiem naudu, neatbildēt uz šādām vēstulēm un brīdināt par krāpnieku aktivitāti savus tuviniekus! Tāpat iesakām nevērt vaļā aizdomīgu e-pastu pielikumus un saites, jo tie var saturēt vīrusus.

Gadījumos, ja ir izkrāpta nauda, par to no sākuma jāinformē sava banka, bet pēc tam jāvēršas ar iesniegumu tuvākajā Valsts policijas iecirknī. Savukārt riska informāciju par aizdomīgām darbībām interneta vidē iespējams policijai nosūtīt mobilajā lietotnē “Mana drošība”.

Nebūšanas

Neilgi pēc Līgosvētkiem kādam motocikla vadīšanas apliecības kārotājam eksāmens Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) laukumā Rēzeknē noslēdzies vairāk nekā nelāgi, piedzīvojot smagu ceļu satiksmes negadījumu, vēsta "Bez Tabu".

Svarīgākais