Jelgavas slimnīcā notiekošais satriec pacientes māti

© F64

Septembra vidū Danute saņēma zvanu no mammas kaimiņa, kurš pavēstīja, ka atradis sirmgalvi guļam uz grīdas. Meita devusies pie mammas un nolēmusi izsaukt neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekus, vēsta raidījums "Bez Tabu".

Palīdzība ieradusies salīdzinoši īsā laikā, pēc mammas apskates mediķi nolēmuši sirmgalvi vest uz Jelgavas slimnīcu. Danutes mamma sākotnēji iebildusi, ka nevēlas doties, vēlāk lūgusi, lai viņai atnes virsjaku.

Šāds lūgums Danuti pārsteidzis, taču tad viņa jakas kabatā ieraudzījusi sirmgalves maku. Tajā bijušas vairākas 50 eiro banknotes, vēl pirms dažām dienām mamma stāstījusi, ka maciņā ir aptuveni 600 eiro. Šī summa esot paredzēta bērēm, tādēļ sirmgalve maciņu visur ņēmusi līdzi.

Ieraugot virsjaku un savu maku, sirmgalve nomierinājusies un piekritusi doties uz Jelgavas slimnīcu. Arī neatliekamās palīdzības brigādes mediķi redzēja maciņu ar naudu, Danutes klātbūtnē jaku nolika pie mammas.

Sirmgalve Jelgavas slimnīcā pavadīja vairākas dienas. Sazinoties ar ārstniecības iestādes darbiniekiem, Danute saskaņoja laiku, kad atvedīs mammai maiņas drēbes. Saskaņotajā dienā pēkšņi meitai tika paziņots, ka mamma tiks pārvesta uz slimnīcu Bauskā.

Tieši šajā ārstniecības iestādē sirmgalves piederīgie pamanījuši, ka paciente no Jelgavas pārvesta bez jebkādām drēbēm, virsjakas, kā arī maka ar naudu.

"Maks bija jakā, tajā bija vairākas 50 eiro banknotes, dažas dienas iepriekš viņa teica, ka tur ir 600 eiro. Zvanīju uz Jelgavas slimnīcu, lai noskaidrotu, kur palikušas drēbes un maks. No sākuma teica, ka nekādu drēbju nav, lai zvanu citā dienā. Tā arī izdarīju, tad pateica, ka nauda nemaz nav bijusi, bet drēbes esot nosūtītas uz Bausku. Bauskā man saka, ka viņa atvesta tikai naktskreklā. Nu, kā tā var būt? Es nevaru pierādīt, kurš naudu paņēma, bet aizdomīgi, ka pazudušas arī drēbes."

Slimnīcas pārstāve, aizbildinoties ar datu aizsardzību, atsakās atklāt, kur palikušas pacientes privātās mantas. Stāstot par privātām mantām, slimnīca atklāšot, ka paciente tur ārstējusies un to iestāde nedrīkstot, tādēļ tiek sniegts vispārīgs komentārs. Pacienti, kuri ierodas ar naudu, to varot atstāt drošā vietā, un tas tiek dokumentēts. Drēbes tiekot glabātas trīs mēnešus.

Arī Bauskas slimnīcā atsakās atklāt detaļas par Danutes mammas apģērbu un situāciju komentē vispārīgi.

Abas iestādes aicina Danuti ar iesniegumu vērsties slimnīcu administrācijās, lai saņemtu oficiālu atbildi par mantu likteni.