Cilvēkiem Bauskas pusē nākas dzīvot briesmīgos apstākļos

Ilustratīvs attēls © F64

Ierodoties Bauskas novada Īslīces pagasta Pastališķos esošajā daudzdzīvokļu dzīvojamajā mājā, kļūst skaidrs, ka vairāki trīs stāvus augstā nama mitekļi pašreiz nav apdzīvoti. Taču citādāka situācija pārējās kāpņutelpās, vēsta raidījums "Bez Tabu".

Nadežda ir piecu bērnu māte, visas atvases izaugušas Pastališķos. Kundze nesen iesoļojusi jau vecmāmiņas kārtā. Aprūpējamo vidū ir arī vīrs - invalīds. Dažubrīd divistabu dzīvoklī uzturas pat astoņi cilvēki. Nadežda uzskata, ka pašvaldības ierādītais dzīvoklis jau sen par šauru, turklāt arī dzīvošana te apdraud kā veselību, tā arī dzīvību.

"Tas ilgst jau, ziniet, cik gadu… es pat nezinu. Mani bērni, kad bija mazi, prasīju, lai saimaina dzīvokli. Tagad jau bērni izauguši. Tas ilgst jau 20 gadu. Kur lai liekas? Uz ielas dzīvot?"

Baltajā namā, kur praktiski visi mitekļi ir Bauskas novada pašvaldībai piederoši, pašreiz apdzīvoti četri dzīvokļi. Un pēc nesenās balkona sabrukšanas trauksmi pagastā ceļ arī Laura, kura netālu esošajās Līvānu mājās pavadījusi savu bērnību un pazīst teju visus iedzīvotājus Pastališķos.

“Es uzskatu, ka tā jau ir ņirgāšanās par cilvēkiem, ka tas nav nopietni, ja var atbraukt pasmieties un vienkārši pateikt, lai turpina dzīvot,” uzsver Laura

Tikmēr Nadežda apstiprina, ka arī pēc balkona sabrukšanas par ēkas potenciāli kritisko stāvokli noziņots vietvarai. “Nu, gaidām atbildi, nezinu, kaut kā pirmdiena jau aiz muguras, otrā nedēļa jau sākusies, bet atbildes kā nav, tā nav.”

Bauskas apvienības pārvaldes vadītājs Aleksandrs Gurkovskis gan norāda, ka pašvaldībai ir plāns, ko paredz īstenot jau tuvākajos mēnešos.

Nebūšanas

Armandam no Ropažiem ļoti garšo biezpiena sieriņi. Viņš neslēpj, ka varot dienā pat piecus apēst. Taču šobrīd gan viņš vairs nespēj šo gardumu ielikt mutē, jo piedzīvojis nepatīkamu pārsteigumu, vēsta "Bez Tabu".

Svarīgākais