Traģēdija Liepupē: nodeg 200 gadus veca ēka; iet bojā tās īpašniece

© Ekrānšāviņš no video/Degpunktā

Traģisks ugunsgrēks noticis Liepupes pagastā, kur senā ēkā izcēlās ugunsgrēks un pēc glābšanas darbiem krāsmatās tika atrastas mājas īpašnieces mirstīgās atliekas, vēsta “Degpunktā”.

Liesmas, kas pēc astoņiem vakarā apņēma 73 gadus vecās sievietes māju, sākotnēji neviens nepamanīja. Acīmredzot, namā nebija uzstādīts dūmu detektors, kas ēkas saimnieci pašu brīdinātu par notiekošo. Kad kāds garāmbraucējs izsauca glābējus, arī tuvumā dzīvojošie saprata, kas notiek un mēģināja no sētas izstumt kundzes automašīnu. Ieiet degošajā ēkā, lai to pārmeklētu, kaimiņiem vairs nebija iespēju.

“Vispār nenormālā ātrumā tā ēka liesmoja, vēl malka bija sakrauta. Atbrauca ugunsdzēsēji, bet neko glābt vairs nebija iespējams, kā vienīgi nodzēst ugunsgrēku,” stāsta kaimiņiene.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Limbažu daļas komandieris Arnis Banders stāsta, ka degusi vienstāva ēka 84 kvadrātmetru platībā, kurai bija lubiņu jumts. Glābēju ierašanās brīdī jumts jau bija iebrucis. Saņemta informācija no kaimiņiem, ka, iespējams, namā palikusi mājas iemītniece, bet diemžēl glābējiem mājā nebija iespējams tikt, jo tās jumts bruka. Tāpēc glābēji varēja tikai turpināt veikt dzēšanas darbus, kuru laikā atrada bojāgājušo nama iemītnieci.

Kaimiņiene stāsta, ka tā bijusi 150-200 gadus veca klēts, kura pārdzīvojusi karus pagātnē, bet nu nodegusi ugunsgrēkā. Ēka bijusi ļoti senatnīga, skaista, tāda, kādas var redzēt Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā.

Nebūšanas

Santa no Ādažiem jau vairākus gadus vasaras sezonā piekopj sauļošanos bez apģērba. Tas esot kā piedzīvojums un reizē arī saplūšana ar dabu.Tomēr beidzamais oficiālās nūdistu pludmales Saulkrastos apmeklējums izvēršas murgā. Un miermīlīgās atpūtas vietā pat jāiesaista tiesībsargājošās instances, vēsta "Bez Tabu".

Svarīgākais