Nepatīkamas pieredzes dēļ ukrainiete pamet Latviju

© Pixabay

Vēlmi strādāt Latvijā izrādījuši jau 80 ārsti no Ukrainas, vēsta "TV3 Ziņas", piebilstot, ka Latvija ir vienīgā valsts Eiropā, kura kara bēgļiem devusi iespēju strādāt kaut tūlīt, arī medicīnā.

Piemēram, Rīgas Dzemdību nams ticis pie diviem ārstiem, kuri tagad cītīgi mācās latviešu valodu. Abi mediķi - Olha un Oleksandrs - ir priecīgi par darba iespējām Rīgā.

Dzemdību nams ir ārkārtīgi laimīgs par 2 jauniem ukraiņu kolēģiem, lai gan trešo speciālisti diemžēl pazaudēja. Un nevis tāpēc, ka darba vieta nebūtu patikusi, bet gan nepaveicās ar vietējo iedzīvotāju attieksmi. Sabojāta mašīna, slikta izturēšanās pret bērniem skolā, un viņa nolēma Latviju pamest.
Santa Markova, Rīgas Dzemdību nama valdes priekšsēdētāja: “Diemžēl šī kolēģe atrodas ne Latvijā, bet Šveicē ar ģimeni. Acīmredzot, kas vienreiz izgājuši cauri kara šausmām, otrreiz nevēlas. Ja nav droši šeit, domā, ka tālāk būs drošāk. Diemžēl.”

Katra slimnīca, kur tagad strādā ukraiņu ārsti, dara visu, lai no šādām negācijām viņus pasargātu. Motivēti un zinoši speciālisti, kuri gatavi apgūt valodu, ir liela vērtība.

Nebūšanas

Santa no Ādažiem jau vairākus gadus vasaras sezonā piekopj sauļošanos bez apģērba. Tas esot kā piedzīvojums un reizē arī saplūšana ar dabu. Tomēr beidzamais oficiālās nūdistu pludmales Saulkrastos apmeklējums izvēršas murgā. Un miermīlīgās atpūtas vietā pat jāiesaista tiesībsargājošās instances, vēsta "Bez tabu".