Iedzīvotāji neizpratnē par savām deklarācijām VID

© f64.lv, Vladislavs Proškins

Iedzīvotāji neizpratnē, kāpēc Valsts ieņēmumu dienesta (VID) sākotnēji aprēķinātā atmaksājamo nodokļu summa pēc dažām dienām krietni sarukusi, vēsta raidījums "Bez Tabu".

Inese 1.martā savā VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) profilā nopriecājās par to, ka viņai no valsts pienākas pārmaksāto nodokļu atmaksa. Uzreiz Inese atmaksai nepieteicās, jo vēlējās savākt un iesniegt čekus par attaisnotajiem izdevumiem. Dažas dienas vēlāk, atkārtoti ieskatoties EDS profilā, Inese atskārta nepatīkamo: automātiski aprēķinātā summa (pirms čeku iesniegšanas) krietni sarukusi.

Sociālajos tīklos vairāki iedzīvotāji pauduši satraukumu, ka pēc VID (EDS) darbības pārtraukuma atmaksājamā nodokļu summa tiek uzrādīta mazāka, nekā tā tika uzrādīta, apskatot deklarāciju 1. martā.

VID ģenerāldirektores padomnieks Andrejs Vaivars raidījumam skaidroja, ka atmaksājamā summa automātiski veidojas no iedzīvotāju, viņu darba devēju un valsts datubāžu datiem. Sagatavotās deklarācijas VID pārbauda, tāpēc sākotnēji automātiski aprēķinātā atmaksājamo nodokļu summa var mainīties.

Nebūšanas

Armandam no Ropažiem ļoti garšo biezpiena sieriņi. Viņš neslēpj, ka varot dienā pat piecus apēst. Taču šobrīd gan viņš vairs nespēj šo gardumu ielikt mutē, jo piedzīvojis nepatīkamu pārsteigumu, vēsta "Bez Tabu".

Svarīgākais