Atlantijas okeānā nogrimis kuģis ar ļoti vērtīgu un dārgu kravu

© Ekrānuzņēmums no Twitter

Atlantijas okeānā nogrimis kravas kuģis, kurš no Vācijas uz ASV veda luksusa automašīnas, ziņo "CBS news".

Portugāles flote un kuģa vadītājs apstiprina izskanējušo informāciju, ka lielais kravas kuģis ar dārgajām automašīnām ir nogrimis.

Uz kravas kuģa klāja atradās tādas automašīnas kā Porsche, Lamborghini, Bentley.

Visas automašīnas bija apdoršinātas, tāpēc zaudējumus nāksies segt apdrošinātājiem. Tiek lēst, ka apdrošināšanas kompānijai šis incidents izmaksās vismaz 155 miljonus ASV dolārus.

Kravas kuģis nogrima aptuveni 250 jūdžu attālumā no Azoru salām.

Kravas kuģi jau iepriekš "vajājušas" nelaimes. Uz tā 16. februārī izcēlās ugunsgrēks. Liesmas tika nodzēstas. Tomēr kuģis pats saviem spēkiem vairs nespēja turpināt ceļu, tāpēc tas ar glābēju palīdzību un velkoņiem tika vilkts pa okeānu.

Pēc ugunsgrēka kravas kuģa apkalpe 22 cilvēku sastāvā tika evakuēta, tāpēc neviens cilvēks necieta.

Kā ziņo incidentam tuvākās ostas kapteinis Žoao Medness Kabekass, tad kuģis nogrimis pateicoties nemierīgajiem ūdeņiem un ugunsgrēka radītajiem postījumiem.

Kuģis vienā brīdi sasvērās, zaudēja stabilitāti, sagāzās uz labo sānu un pēc tam nogrima.

Precīzi nav zināms, cik daudz automašīnu atradās uz kuģa, bet tiek lēsts, ka tur varēja atrasties aptuveni 4000 transportlīdzekļi.

Kuģis nogrima aptuveni deviņu kilometru dziļumā.

Kravas kuģis aizdegās 16. februārī. Šobrīd nav precīzi zināms, kāpēc izcēlās ugunsgrēks. Tomēr pastāv aizdomas, ka par ugunsgrēka izcelšanos varētu būt atbildīgi elektroautomobiļu litija akumulatori.

Kuģis nogrima 24. februārī.

Svarīgākais