Cipule atklāj, kā cilvēki traucē darbam pandēmijā

© Kaspars Krafts/F64

"Lūdzu, netraucējiet mums strādāt!" - šādu paziņojumu savā mikroblogošanas vietnes Twitter profilā ievietojusi Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule. Kanāla TV24 raidījumā "Uz līnijas" viņa skaidro, kam šis vēstījums ir adresēts.

L. Cipule norāda, ka ik pa laikam mediķiem nākas saskarties ar situācijām no iedzīvotāju puses, kas apgrūtina viņu darbu.

"[NMPD] brigādēm tomēr ir jāiznes diezgan liels emocionālais slogs, kontaktējoties ar [pacientu] tuviniekiem, jo tur tiek uzdoti visdažādākie jautājumi gan par vakcināciju, gan par kovidu, gan par to, kādas noslodzes ir slimnīcā, gan arī izteikti draudi, kad radinieks jāved uz slimnīcu," norāda mediķe.

L. Cipule arī atklāj, ka pati ir saskārusies ar situācijām, kad pie viņas mājas durvīm "izber miskasti" vai cilvēku grupa "dzied pandēmijas nav".

"Tas ir diezgan traucējoši. Mēs priecātos par to, ka mums ļautu vienkārši darīt savu darbu, jo tas ko dara Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests - mēs sniedzam palīdzību tiem, kuriem tā ir vajadzīga un mēs gribam to darīt vislabākajā veidā," atzīmē NMPD direktore.

Nebūšanas

Tifānija Benksa no ASV ar vīru un četriem bērniem bija par 15 tūkstošiem ASV dolāru iegādājušies kruīza biļetes. Ceļojumu viņi gaidīja veselu gadu. Diemžēl vien divas dienas pirms plānotajām brīvdienām ģimene uzzināja, ka ceļojumā nedosies. Viņi kļuva par nelabvēļu upuriem, raksta "Daily Star".

Svarīgākais