Atklāj jaunas detaļas par latviešu aktiera kaķa sašaušanu Liepājā

© Ekrānuzņēmums no Facebook/Ēriks Vilsons

Liepājā dzīvojošais aktieris Ēriks Vilsons sociālajā vietnē Facebook dalījies ar ierakstu, kurā atklāj, ka ar pneimatisko ieroci ievainots viņa kaķis.

Kā ziņoja portāls liepājniekiem.lv, atsaucoties uz Ilzes Ozoliņas materiālu reģionālajā laikrakstā "Kurzemes Vārds", aizvadītajā nedēļā Velnciemā kāds pagaidām nezināms ļaundaris ar pneimatisko ieroci sašāvis aktiera, dramaturga un rakstnieka Ērika Vilsona nepilnu gadu veco kaķeni Mēriju Džeinu, dzīvniekam traumējot aci.

"Paldies visiem, kas jūt līdz Mērijas sāpēm! Es joprojām aptaujāju kaimiņus par pēdējā laikā notikušajiem incidentiem, kuros cietuši dzīvnieki. Man ziņo par aizdomīgiem, iespējamiem ļaundariem. Bet tam ir vajadzīgi pierādījumi. Loks sašaurinās. Neklusējiet kaimiņi, draugi, vienaldzīgie vērotāji! Šodien cietušais ir nevainīgs dzīvnieks, bet rīt? Viņu vajag apstādināt. Lai policija pārbauda, vāc pierādījumus, soda. Neklusējiet! Mums ir jāzina savi "varoņi"!" - sociālajos medijos raksta aktieris.

Kā Latvijas Televīzijas (LTV) Ziņu dienestam skaidroja Valsts policija, iedzīvotāji par šādiem gadījumiem praktiski neziņo, tāpēc vainīgo saukt pie atbildības nav iespējams. Lai gan veterinārārsti varot nosaukt pat konkrētas adreses, kur noziegumi pastrādāti, viņiem neesot pienākums par to informēt varas iestādes.

Uzbrukums Ērika Vilsona kaķim pagājušajā nedēļā notika vienā no Liepājas mikrorajoniem - Velnciemā. Mākslinieks stāstīja, ka šajā apkārtnē tas neesot vienīgais šāds gadījums, tomēr policijai ziņojumu neviens cits nav rakstījis. Kaķis sašauts acī un bijusi nepieciešama operācija. Tās laikā tika izņemta arī ieroča lode, kas bija iestrēgusi kaulā. Trauma vērtējama kā ļoti smaga.

"Visa actiņa ir ciet un asinis tek. Es domāju, ka ar aci ir cauri. Es viņu ieliku kastē un rīkojos, cik ātri vien varēju. Tad piezvanīja un teica - tā ir lode no pneimatiskās šautenes. Tad es kliedzu... Kas ir galvā tiem cilvēkiem?" vaicāja cietušā kaķa saimnieks Ēriks Vilsons.

Kā stāstīja viens no Liepājas veterinārārstiem, šautas brūces kaķiem un arī putniem nākas konstatēt visai bieži - ik pēc dažiem mēnešiem.

Galvenokārt cietušie dzīvnieki atrasti Ezerkrasta un Velnciema mikrorajonos, tomēr, tā kā nav aculiecinieku, kuri fiksējuši šāvēju, policijai netiekot ziņots.
Letālu gadījumu līdz šim nav bijis, bet traumas traktējamas kā smagas.

"Saskaņā ar Krimināllikumu bargākais sods par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, kuras rezultātā tas gājis bojā vai sakropļots, vai par dzīvnieku spīdzināšanu ir brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem," norādīja Valsts policijas pārstāve Madara Šeršņova.

Valsts policijā skaidroja, ka šogad saņemts tikai viens iesniegums par sašautu kaķi. Tā kā šāvējs nav noķerts, neesot arī iespējams konstatēt, kāds ierocis ticis izmantots. Citus gadus esot bijuši ziņojumi par šāvēju, kurš, apdraudot apkārtējos iedzīvotājus, ievainojis un pat nogalinājis putnus, un, tā kā aculiecinieki norādījuši uz vainīgo personu, tā saukta pie atbildības.

Svarīgākais