Aicina neuzķerties uz viltus ziņām par jaunā koronavīrusa izplatību Latvijā

© Oksana Džadana/F64 Photo Agency

Jau informējām, ka tiek saņemtas ziņas par bīstamā jaunā koronavīrusa izplatību pasaulē. No tā jau Ķīnā miruši 56 cilvēki, bet inficēšanās gadījumi fiksēti ne tikai Āzijas valstīs, bet ārī Francijā un Kanādā. Trauksmaino situāciju izmantojuši arī viltus portāli Latvijā, ziņojot par inficēšanās gadījumiem Latvijā, taču tā ir nepatiesa informācija.

"Lūdzu neizplatīt viltus ziņas par it kā reģistrētiem koronavīrusa gadījumiem Latvijā!" sociālajā tīklā Facebook brīdina Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule, kura dalījusies ar ekrānšāviņu no kādā portāla, kas apgalvo, ka vīruss it kā konstatēts Cēsīs.

Ķīnā ar jauno koronavīrusu mirušo cilvēku skaits ir pieaudzis līdz 56, bet apstiprināto infekcijas gadījumu skaits ir sasniedzis gandrīz 2000, ziņo Ķīnas valsts mediji.

Neskatoties uz to, ka Eiropā konstatēti pirmie saslimšanas gadījumi ar jauno koronavīrusu Slimību profilakses un kontroles centrs norāda uz zemu vīrusa izplatības risku Latvijā.

Latvijā riski, protams, pastāv, taču tie joprojām ir salīdzinoši zemi. Patlaban starptautiskās veselības organizācijas nav sniegušas jaunākas rekomendācijas un papildus drošības pasākumi nav noteikti.

Nebūšanas

Santa no Ādažiem jau vairākus gadus vasaras sezonā piekopj sauļošanos bez apģērba. Tas esot kā piedzīvojums un reizē arī saplūšana ar dabu. Tomēr beidzamais oficiālās nūdistu pludmales Saulkrastos apmeklējums izvēršas murgā. Un miermīlīgās atpūtas vietā pat jāiesaista tiesībsargājošās instances, vēsta "Bez tabu".