VIDEO: Situācija traģiska: Piltenē iedzīvotāji spiesti dzīvot lielā aukstumā

© Ģirts Ozoliņš/F64

Šā gada maijā Piltenē uzsākti apkures katla remontdarbi, lai, sākoties ziemas sezonai, iedzīvotājiem varētu nodrošināt siltus dzīvokļus. Tomēr darbi stipri ievilkušies – septembrī bija noteikts datums, kad katlam jābūt salabotam, taču tas nav izdarīts līdz pat šodienai. Līdz ar to Piltenes iedzīvotāji spiesti dzīvot temperatūrā, kas nav augstāka par 18 grādiem, vēstīja raidījums "Bez Tabu".

Vietējā iedzīvotāja Aiga stāsta, ka rudenī situācija bijusi pavisam traģiska.

Apkure pieslēgta oktobrī, kad temperatūra dzīvoklī noslīdējusi pat līdz 14 grādiem. Šobrīd tā turas pie 18 grādiem, taču tā nav temperatūra, kurā iedzīvotāji jūtas komfortabli.

“Varbūt, ka izdevīgāk bija iegādāties jaunu apkures katlu?” min iedzīvotāja Aiga. Skaidras atbildes par remontdarbiem neesot, jo iedzīvotāji līdz šodienai nav informēti par situāciju katlu mājā.

Piltenes pārvaldes vadītājs Aigars Kress nenoliedz, ka apkures katlu remontē un darbi ir ievilkušies. Tomēr informē, ka šobrīd siltumu mājām piegādā rezerves katls, kura jauda esot vienlīdzīga ar to, ko labo.

Avots

Nebūšanas

Daļa sabiedrības ar neizpratni raugās uz Nacionālā teātra lēmumu iznomāt savu skatuvi septembrī gaidāmajai režisora Dmitrija Krimova pirmizrādei krievu valodā "Ārprātīgo piezīmes". Izrādi finansiāli atbalsta agrākais sankcijām pakļautā miljardiera Pjotra Avena biznesa partneris, lasāms lsm.lv.