Šīs nedēļas sākumā kāds autovadītājs no Latvijas publicējis video, kurā redzams, kādu situāciju nācies piedzīvot uz autoceļa. Iespējams, uzņemtie kadri kalpos par atgādinājumu, cik piesardzīgiem jābūt uz ceļa.
Autovadītāja uzņemto video sociālajā tīklā facebook publicējis konts "DTP_Latvia". Tajā redzams, ka autovadītājs veic atļauto distanci, bet te pēkšņi uz ceļa parādās stirna, kas sadursmes rezultātā tiek burtiski uzmesta gaisā.
Valsts policija atgādina, ka autovadītājiem būtu jāņem vērā - ja notriekts dzīvnieks, neatkarīgi no tā vai tas ir savvaļas dzīvnieks vai mājdzīvnieks, par notikušo noteikti ir jāziņo policijai. Pēc tam likumsargi par to informē attiecīgos dienestus, kas dzīvniekam nepieciešamības gadījumā sniegs palīdzību vai to nogādās utilizēšanai.
Pēc dzīvnieka notriekšanas autovadītājs nekādā gadījumā nedrīkst atstāt notikuma vietu, jo šāda situācija uzskatāma par ceļu satiksmes negadījumu. Ceļu satiksmes negadījums likumā definēts kā ceļu satiksmē noticis nelaimes gadījums, kurā iesaistīts vismaz viens transportlīdzeklis, tā rezultātā cietis vai gājis bojā cilvēks, ja nodarīti zaudējumi fiziskās vai juridiskās personas mantai vai videi, vai noticis kāds cits negadījums, kurā iesaistīts transportlīdzeklis, piemēram, tas notriecis dzīvnieku. Tāpat likums arī nosaka, ka pēc sadursmes ar dzīvnieku to nedrīkst aizvest no negadījuma vietas.
Valsts policijas statistika liecina, ka 2014. gadā fiksēti 274 negadījumi, savukārt 2015.gadā 302 negadījumi, kuros notriekti dzīvnieki. Šā gada pirmajos divos mēnešos reģistrēti 35 šāda veida ceļu satiksmes negadījumi. Taču šie skaitļi neatspoguļo reālo situāciju, jo liela daļa autovadītāju par sadursmēm ar dzīvniekiem nemaz neziņo.
Gadījumā, ja notriekts vai uz ceļa pamanīts jau sabraukts dzīvnieks, par to jāziņo policijai, zvanot pa tālruni 110. Jo savlaicīgāk par notikušo paziņo likumsargiem, jo mazāka iespējamība, ka notiks vēl kāds ceļu satiksmes negadījums, citiem autovadītājiem nepamanot notriektu dzīvnieku.
Likumsargi aicina autovadītājus būt uzmanīgiem un ievērot ceļa zīmes, kas attiecīgajos ceļa posmos norāda par iespējamu meža dzīvnieku klātbūtni. Tāpat jāuzmanās un jābūt ļoti vērīgiem, uz brauktuves vai netālu no ceļa pamanot dzīvnieku. Tā kā dzīvnieku rīcība nav paredzama, šādās situācijās ieteicams samazināt braukšanas ātrumu.