Iedzīvotāja neizpratnē - vai sociālais dienests izpēta, kur dzīvo palīdzības lūdzēja radi?

© pixabay.com

Sociālajā tīklā Facebook kāda iedzīvotāja sašutusi par vietējā sociālā dienesta spēju palīdzēt cilvēkiem, kuriem ir zemi ienākumi. Vai, vērtējot iespējamos palīdzības apmērus, dienesta darbinieki pēta, kur dzīvo un strādā lūdzēja radi?

"Gribētu pajautāt publiski Līvānu sociālā dienesta priekšniecei Briškas kundzei kādos gadījumos un pēc kā viņa pieņem lēmumu, ja cilvēks griežas pēc palīdzības, kuram pensija ir 80 €, palīdzēt viņam vai nē? Vai tiešām skatās uz situāciju, ja meita dzīvo Vācijā, tātad šim cilvēkam palīdzība no sociālā dienesta nepienākas? Bet dzīvo Līvānu novadā un ir pensionārs ar ienākumiem 80 € mēnesi," nesaprot Dace.

Ekrānuzņēmums/Facebook

Ieraksta komentāros iedzīvotāji norāda, ka līdzīga situācija ir citu novadu sociālajos dienestos.

Likums norādā, ka sociālos pakalpojumus sniedz, tikai pamatojoties uz sociālā darba speciālista veiktu personas individuālo vajadzību un resursu novērtējumu. Sociālo palīdzību klientam sniedz, pamatojoties uz viņa materiālo resursu — ienākumu un īpašuma novērtējumu, individuāli paredzot katra klienta līdzdarbību.

Nebūšanas

ASV Tieslietu ministrija (DOJ) ir iesniegusi tiesā prasību pret kravas kuģa īpašnieku un vadītāju, kurš martā Baltimorā sadūrās ar Frensisa Skota Kī tiltu, kā rezultātā tilts daļēji sabruka un vairāki cilvēki gāja bojā, vēsta theepochtimes.com. Varas iestādes vēlas atgūt vairāk nekā 100 miljonus dolāru, kas tika iztērēti, lai no kuģu ceļa attīrītu gružus no sabrukušā tilta, kā arī atjaunotu svarīgas ostas darbību.

Svarīgākais