SOCTĪKLOS izceļas tracis par LTV ziņu sižetu, kurā noniecinot Latviju

© pixabay.com

Pat asas diskusijas un skarbāku vārdu apmaiņu sociālajos tīklos raisījis LTV Ziņu dienesta sagatavotais materiāls par trīs bērnu ģimeni, kura plāno pamest Latviju un pārcelties uz dzīvi Lielbritānijā.

Daudzi skatītāji pauduši neizpratni, kādēļ sabiedriskais medijs "tiražē" sižetus, kuros to galvenie varoņi noniecina Latviju.

"Noskatījos sižetu, kā ģimene pamet Latviju, jo esot zudusi ticība valstij. To tiražē sabiedriskais medijs. Kas tas par trendu noniecināt savu valsti? Un kas tas par trendu sūkstīties, cik grūta dzīve Latvijā?

Mums nav citas valsts. Mums ir tikai mūsu. Un mūsu valsts ir tieši tāda, kādi esam paši. Viss labais un viss sliktais ir mūsu pašu radīts. Vainīgi politiķi? Bet tas taču arī ir tikai trends. Kur ir demonstrācijas, kur ir drosme mainīt un uzlabot, kur ir drosme piedalīties un uzņemties atbildību par savu valsti?" sociālajā tīklā Facebook raksta advokāts Aldis Gobzems.

Savukārt žurnālists Otto Ozols aizstāv šādu sižetu veidošanu sabiedriskajos medijos.

"Pilnībā aizstāvu tiesības un izvēli veidot šādus sižetus. Latviju katru dienu pamet apmēram autobuss ar aizbraucējiem. Mums ir atklāti jārunā par iemesliem, nevis jālamā ziņas nesēju vai konkrētos cilvēkus," uzskata Ozols.

Tāpat diskusijās iesaistījušies iedzīvotāji, kuri gan dzīvo Latvijā, gan dzimteni ir pametuši.

Nebūšanas

Daļa sabiedrības ar neizpratni raugās uz Nacionālā teātra lēmumu iznomāt savu skatuvi septembrī gaidāmajai režisora Dmitrija Krimova pirmizrādei krievu valodā "Ārprātīgo piezīmes". Izrādi finansiāli atbalsta agrākais sankcijām pakļautā miljardiera Pjotra Avena biznesa partneris, lasāms lsm.lv.