Iedzīvotāji atklāj, kā Ķengaragā tika meklēts bīstams noziedzinieks

© F64

Piektdien, 28. jūnijā, Valsts policija meklēšanā izsludināja kādu vīrieti, kurš bija paveicis sevišķi smagu noziegumu. Šobrīd noskaidrojies, ka, iespējams, pastrādāts dzimumnoziegums pret bērnu. Lai atrastu vainīgo, policija veica izmeklēšanu, un apjomīgo likumsargu rosīšanos ievēroja arī Ķengaragā dzīvojošie, vēsta "Degpunktā".

Ķengaraga iedzīvotāji kopš pagājušās piektdienas, 28. jūnija, bija liecinieki aktīvai policijas darbībai. Vairākas ekipāžas bloķēja daudzdzīvokļu māju kāpņu telpas, runāja ar cilvēkiem un acīmredzami ko meklēja.

Šobrīd ir skaidrs, ka likumsargi centās atrast bīstamu noziedznieku, kurš uzbrucis bērnam. Policijas darbības tika novērotas Ikšķiles ielā pie 7. nama, likumsargu vizīte pieredzēta arī turpat blakus esošajā Festivāla ielā. Par izmeklētāju aktivitāti ziņots arī no Višķu ielas 3. nama apkaimes un Prūšu ielas sākuma. Visaktīvākā policijas rosīšanās novērota Festivāla ielā, kur uz brīdi pat slēgtas divas kāpņu telpas.

Kā stāsta vietējie, pārmeklēti tika visi, lai pārliecinātos, ka noziedznieks neatrodas mājās, kurās redzēti līdzīgi personāži.

“Te bija trīs policijas mašīnas. It kā līdzīgs cilvēks. Tad viņi atbrauca, pārbaudīja visus iedzīvotājus kāpņutelpās. Bija norobežots, policijas lente. Kā iet iekšā, kāpņutelpās. Gāja pa stāviem, bija aptauja,” stāsta vietējais iedzīvotājs Helmuts, kurš pieredzēja izmeklēšanu.

Īpaša uzmanība tika pievērsta vīriešu pārbaudei un personas datu apkopošanai. Iespējams, lai cietusī spētu atpazīt varmāku, uzņemtas arī vīriešu seju fotogrāfijas.

“Aizvēra mums divas kāpņutelpas ar lentēm. Visai mājai pārbaudīja dokumentus. Vīriešus fotografēja,” stāsta aculieciniece.

Jau pirmdien, 1. jūlija, vēlā vakarā Valsts policija paziņoja, ka noziedznieks ir identificēts un atrasts.

“Degpunktā” rīcība esošā neoficiālā informācija liecina, ka aizdomās turamais tiek vainots seksuālā vardarbībā pret deviņus gadus vecu meiteni.

Krimināli

Kāda tramvaja pasažieriem nācās apvienot spēkus ar tā vadītāju, lai aizkavētu kādu vīrieti, kurš maršruta laikā uzmācās nepilngadīgai meitenei. Tramvaja kustība Juglas virzienā tika apturēta piecpadsmit minūtes, līdz ieradās likumsargi un cilvēku aizturēja, vēsta "Degpunktā".