Iedzīvotājus brīdina par divu eiro monētām

© Oksana Džadana/F64

Iepērkoties veikalos ar skaidru naudu, cilvēkiem visā Eiropā vajadzētu divreiz apskatīt divu eiro monētas. Izrādās, ka šobrīd apritē ir simtiem tūkstošu viltojumu.

Diemžēl viltotas banknotes vairs nav retums, tāpat kā divu eiro monētas. Krāpnieki regulāri cenšas izplatīt viltotu naudu. Lai gan monētas ir daudz grūtāk viltot, tomēr kādai bandai no Spānijas izdevās izplatīt simtiem tūkstošu monētu visā Eiropā.

Saskaņā ar "Deutsche Welle" vēstīto, Spānijas policija ir atklājusi naudas viltotāju bandu no Toledo, kas, iespējams, izlaidusi viltotas divu eiro monētas visā Eiropā. Desmit cilvēki tika arestēti. Tāpat tiek ziņots, ka tika saražoti un izplatīti gandrīz 500 000 augstas kvalitātes viltotu monētu.

Tomēr viltotas monētas var atpazīt. Oriģinālo monētu dizains skaidri izceļas uz pārējās virsmas. Citiem vārdiem sakot, skaitļi un dizaini ir skaidri, asi un viegli atšķirami. Uz viltotu monētu virsmas bieži ir bedrītes un nelīdzenas vietas. Vēl viena zīme, pēc kuras var atpazīt viltotās Spānijas monētas, ir krāsa un pārklājums. Viltotas monētas pēc kāda laika kļūst raibas un vairumā gadījumu pēc krāsas atšķiras no īstām monētām. Aizdomu gadījumā ir vērts paņemt līdzi īstu eksemplāru, ar ko salīdzināt.

Krimināli

Kāda tramvaja pasažieriem nācās apvienot spēkus ar tā vadītāju, lai aizkavētu kādu vīrieti, kurš maršruta laikā uzmācās nepilngadīgai meitenei. Tramvaja kustība Juglas virzienā tika apturēta piecpadsmit minūtes, līdz ieradās likumsargi un cilvēku aizturēja, vēsta "Degpunktā".