Arestē ārstu, kas zadzis cilvēkiem orgānus, lai tos pārdotu

Ilustratīvs attēls © F64

Pakistānā tika arestēta astoņu cilvēku banda, kuru vadīja ārsts, kurš nelegāli izgrieza nieres cilvēkiem, lai tās pārstādītu turīgiem klientiem. Saskaņā ar varasiestāžu teikto, daži donori nebija piekrituši operācijai, ziņoja BBC.

Pakistānas Pendžabas provinces vadītājs Mohsins Nakvi preses konferencē sacīja, ka ārsts Favads Muhtars nieres izņemšanas operācijas veicis mājās, bieži vien bez donorpacientu piekrišanas.

Pēc Nakvi teiktā, ārstam operāciju laikā palīdzējis vīrietis - automehāniķis pēc profesijas; viņš arī palīdzēja pievilināt pacientus.

Tādējādi viņi veica vismaz 328 operācijas, un to rezultātā nomira vismaz trīs donori.

Pēc izmeklētāju domām, arestētie pārdeva nieres par 10 miljoniem rūpiju (120 000 dolāru) ārvalstu pacientiem un par trīs miljoniem rūpiju pacientiem Pakistānā.

Mohsins Nakvi pastāstīja, ka Favads Muhtars ir bijis arestēts jau piecas reizes, taču katru reizi viņš tika atbrīvots ar korumpētu policistu palīdzību.

Krimināli

Lai ātrāk nokļūtu mājās, divi vīrieši nolēma izmantot vienu elektrovelosipēdu. Ar to arī braucēji pievērsa likumsargu uzmanību un galu galā tika pie soda ne vien par stūrēšanu divatā, bet arī braukšanu alkohola reibumā, vēsta "Degpunktā".

Svarīgākais