Rīdziniece šokā - uz ielas reklamē, kur var nopirkt narkotikas

© Ekrānšāviņš no video/Bez Tabu

Rīdziniece Sandra, pastaigājoties pa Gunāra Astras ielu Rīgā, uz kāda no stabiem pamanījusi krāsainu uzlīmi, kas piesaistījusi viņas uzmanību. Noskenējot kvadrātkodu, sieviete bijusi šokā, vēsta raidījums "Bez Tabu".

Ar viedtālruni noskenējot kvadrātkodu, kas uzdrukāts uz uzlīmes, atveras aplikācija “Telegram”. Jebkuram ir brīva piekļuve grupai, kur tiek tirgotas narkotikas.

Žurnālists Roberts Šteinbergs, kurš ir bijis vairākās valstīs un pētījis, kā narkotiku problēma tiek risināta citur, atklāj ka šāds nelegālais bizness internetā ir aktuāls jau kopš Covid-19 pandēmijas sākuma. Šādās grupās neviens vecumu nejautājot, aizliegtās vielas var iegādāties jebkurš, kuram ir nauda un, protams, drosme pārkāpt likumu.

Policija solot, ka konkrētos kvadrātkodus, kas izlikti ielās, likvidēšot. Tāpat kārtībsargi atgādina, ka narkotiku iegādāšanās, tirgošana vai glabāšana ir krimināli sodāma rīcība.

Krimināli

Lai ātrāk nokļūtu mājās, divi vīrieši nolēma izmantot vienu elektrovelosipēdu. Ar to arī braucēji pievērsa likumsargu uzmanību un galu galā tika pie soda ne vien par stūrēšanu divatā, bet arī braukšanu alkohola reibumā, vēsta "Degpunktā".

Svarīgākais