Zagļi no Tartu Universitātes bibliotēkas iznesa grāmatas 76 000 eiro vērtībā

© Ilze Zvēra / F64

Aprīlī divi zagļi no Tartu Universitātes bibliotēkas rokrakstu un reto grāmatu nodaļas izņēmuši astoņas retas 19.gadsimta grāmatas, kuru kopējā vērtība izsolēs var sasniegt pat 76 000 eiro, vēsta portāls "ERR".

"Aprīlī divi vīrieši, viens jaunāks, otrs vecāks, ienāca Tartu Universitātes Rokrakstu un reto grāmatu katedras lasītavā un runāja par vēlmi pētīt cenzūras organizāciju un poligrāfijas politiku 19.gadsimta sakumā. Kad viņi to bija darījuši desmit dienas un aizgājuši, atklājās, ka viņi bija apmainījuši astoņas retas grāmatas ar smalki izgatavotām kopijām. Bet tas kļuva skaidrs tikai augustā," rakstīja Tartu Postimees.

Laikraksts atzīmē, ka līdzīgas zādzības notikušas arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur interesējušies arī par Nikolaja Gogoļa un Aleksandra Puškina darbiem, un, domājams, viņi darbojušies arī Varšavā, taču neviens nav aizturēts kā aizdomās turamais. tik tālu.

Krimināli

Alkohola un saules sasildīts, kāds vīrietis Vangažos nolēma pilsētas centrā izveidot “drifta” trasi. Atpūtas vietas mauriņā viņš ļāva vaļu sava “BMW” jaudai un, griežot saulītes, šķiet, piemirsa, ka īsti legāla šāda stila braukšana nav, vēsta "Degpunktā".